Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
bloczki betonowe fundamentowe
#1
Witam wszystkich użytkowników.

Wreszcie nastąpiła ta chwila , zaczynam budować Smile .( zapewne ta mina może ulec zmianie )  Daleko sam nie zaszedłem ze swoja wiedzą w szczególności zaciągniętą z internetu bo już na pierwszym etapie budowy muszę się kogoś poradzić  w temacie bloczków betonowych fundamentowych.
Buduje w woj Dolnośląskim k Wrocławia. mam w pobliżu kilka hurtowni i ze dwie fabryki m.in bloczków ,ale ceny wahają się od 2,8 pln do 4 pln brutto ta ostatnia cena to cena  fabryki. w/g sprzedawców parametry są zbliżone ale zakładam ,  że jedne są lepsze inne gorsze.
Na co zwrócić uwagę przy zakupie bloczków.
Zaznaczę ,  że wszystkie ceny mają już wliczony transport i wyładowanie.
Odpowiedz
#2
Najlepiej przeciąć jeden i drugi i zobaczyć je w przekroju.
Lepszy będzie miał w sobie więcej żwiru. Fajnie jakby grubszy żwir był.

No i przede wszystkim czy są równe, nie pokruszone...

Cena 2,8 zł/szt była u mnie w Gorzowie Wlkp. 2 lata temu. Rok temu ok. 3,4 zł. 
Nie mam rozeznania jak teraz to wygląda.
Odpowiedz
#3
dzięki za odpowiedz
Odpowiedz
#4
Kup po jednej sztuce i tak zdrowo przywal młotem dobry bloczek nie powinien sie tak łatwo rozwalić i po za tym jak pęknie w srodku będzie ładnie zawibrowały równe krawędzie nie połupane narożniki No i mało tego u mnie tak było dobry bloczek cięższy
Odpowiedz
#5
Cena z fabryki to 4 zl a z hurtowni ok 2,8 zł ? ? Według mnie taniej powinno być u producenta a nie u pośrednika, ale ten system robi się coraz głupszy wiec nic mnie już nie zdziwi Big Grin a jaka miejscowość jeśli można wiedzieć  ? bo sam jestem z okolic Wrocławia i planuje zacząć budowe w nast roku
Odpowiedz


#6
Wszystko zależy od jakości bloczka.Aż sprawdziłem 
(zaczynaliśmy z Michałem w tym samym czasie, kwiecień 2018)
Moje były po 3 zł za sztukę, a ja nie zwykłem przepłacać.  Smile


Załączone pliki
.jpg   bloczek.jpg (Rozmiar: 63.67 KB / Pobrań: 136)
Odpowiedz
#7
(17.01.2020, 16:44)arasss20 napisał(a): Cena z fabryki to 4 zl a z hurtowni ok 2,8 zł ? ? Według mnie taniej powinno być u producenta a nie u pośrednika, ale ten system robi się coraz głupszy wiec nic mnie już nie zdziwi Big Grin a jaka miejscowość jeśli można wiedzieć  ? bo sam jestem z okolic Wrocławia i planuje zacząć budowe w nast roku

 po otrzymaniu ofert dokładnie wychodzi tak :

 4,4 pln fabryka  betard , 
 3,7 pln hurtownia
 3,4 pln mała fabryka w Tyńcu Małym 
 wszystkie ceny zawierają transport i wyładunek hds
Odpowiedz
#8
kolega kupował bloczki listopadzie 2019, z transportem 2,8zł/szt. Woj łódzkie
Odpowiedz
#9
pytanie do moderatora .

jak otworzyć nowy wątek , czy można pisać inny temat pod tym samym wątkiem ?


Masz pw
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu