Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dzień 24 24.08.2016 - Przygotowanie pod montaż deski okapowej.
#1
Witam. W dniu dzisiejszym przygotowaliśmy wszystkie krokwie pod deskę okapową i dokładnie rozmierzyłem dach pod wybraną dachówkę przez inwestora.
Wszystkie krokwie przycięte do sznura.
Oczywiście naturalny jest fakt, że końce krokwi (nie wiązarów tylko dokładanych krokwi) są poskręcane.
Można prostować przy użyciu siły lub przyciąć takie jakie są i przytwierdzić do deski okapowej.
Po przytwierdzeniu mimo dalszego procesu schnięcia drzewa skręcanie nie będzie już postępowało.
Celowo w tym momencie nie obcinam spodu krokwi do poziomu. Zostaną docięte o 2cm wyżej od dolnej krawędzi deski, aby nie było problemów z konstrukcją podbitki.

Łaty standardowe 6x4cm oraz kontrłaty 5x2,5cm.

W dniu jutrzejszym chciałbym zamocować i wyrównać deskę okapową na całym obwodzie.

Jeśli ktoś decyduje się na rozwiązanie z deską okapową warto dopilnować, oraz poświęcić wystarczająco dużo czasu aby została zamontowana bardzo precyzyjnie, równo. To znacznie ułatwi całą resztę prac.

Rozstaw łat ustaliłem na równe 40cm. Wybrana dachówka daje nam dość duży manewr w rozstawie łat, od 38 do 42,5cm.
Praktyka pokazuje, że nie warto decydować się na rozstaw min. lub max. Oczywiście ograniczeniem jest rozmiar dachu, nie zawsze się składa, że uda się położyć wszystkie rzędy bez cięcia przy kalenicy.

Manewrować możemy również wysuwając dachówkę "w rynnę".

Najwyższa łata powinna znajdować się 25-35mm od "czubka" dachu z uwagi na późniejsze ewentualne problemy przy zejściu się dachówek z obu połaci i mocowaniu uchwytów na łatę kalenicową pod gąsiory.







[Obrazek: projekt_domu_100m_1.jpg]

[Obrazek: projekt_domu_100m_2.jpg]

[Obrazek: projekt_domu_100m_3.jpg]

[Obrazek: projekt_domu_100m_4.jpg]

[Obrazek: projekt_domu_100m_5.jpg]

[Obrazek: projekt_domu_100m_6.jpg]

[Obrazek: projekt_domu_100m_7.jpg]

[Obrazek: projekt_domu_100m_8.jpg]

[Obrazek: projekt_domu_100m_9.jpg]

[Obrazek: projekt_domu_100m_10.jpg]

[Obrazek: projekt_domu_100m_11.jpg]

[Obrazek: projekt_domu_100m_12.jpg]

[Obrazek: projekt_domu_100m_13.jpg]

[Obrazek: projekt_domu_100m_14.jpg]

[Obrazek: projekt_domu_100m_15.jpg]

[Obrazek: projekt_domu_100m_16.jpg]

[Obrazek: projekt_domu_100m_17.jpg]

[Obrazek: projekt_domu_100m_18.jpg]

[Obrazek: projekt_domu_100m_19.jpg]

[Obrazek: projekt_domu_100m_20.jpg]

[Obrazek: projekt_domu_100m_21.jpg]

[Obrazek: projekt_domu_100m_22.jpg]

[Obrazek: projekt_domu_100m_23.jpg]

[Obrazek: projekt_domu_100m_24.jpg]

[Obrazek: projekt_domu_100m_25.jpg]

[Obrazek: projekt_domu_100m_26.jpg]

[Obrazek: projekt_domu_100m_27.jpg]

[Obrazek: projekt_domu_100m_28.jpg]

[Obrazek: projekt_domu_100m_29.jpg]
Niemożliwe nie istnieje...
Odpowiedz
#2
jutro będziemy Smile
Nasz dom w 3DGaleria budowy | Już mieszkamy
Odpowiedz
#3
Zapraszam Smile
Niemożliwe nie istnieje...
Odpowiedz
#4
My już budowę odwiedzaliśmy planujemy jeszcze jedną wizytę ale czekamy (bardziej moja druga połówka) jak powstaną ścianki działowe.


obecnie czekamy na PNB - jakaś masakra - kreatywność urzędnicza nie zna granic, teraz nam się czepnęli, że część projektowa "instalacje" nie ma pieczątek odpowiednich projektantów (chyba chodzi im że nie ma pieczątek kto projektował). Ponoć pieczątki projektanta adaptującego nie wystarczają, bo Pan Łukasz ma wyłączność na projekt a skoro nie ma pieczątek i podpisu uznają że nie było co adoptować. Jak na mój prosty łeb to masło maślane! Czekam sprawa oparła się o naczelnika.
Odpowiedz
#5
(26.08.2016, 08:34)Marcin1978 napisał(a): My już budowę odwiedzaliśmy planujemy jeszcze jedną wizytę ale czekamy (bardziej moja druga połówka) jak powstaną ścianki działowe.


obecnie czekamy na PNB - jakaś masakra - kreatywność urzędnicza nie zna granic, teraz nam się czepnęli, że część projektowa "instalacje" nie ma pieczątek odpowiednich projektantów (chyba chodzi im że nie ma pieczątek kto projektował). Ponoć pieczątki projektanta adaptującego nie wystarczają, bo Pan Łukasz ma wyłączność na projekt a skoro nie ma pieczątek i podpisu uznają że nie było co adoptować. Jak na mój prosty łeb to masło maślane! Czekam sprawa oparła się o naczelnika.

Już ktoś pisał że też ma problem z tym co piszesz. 
My też czekamy na ścianki działowe I lecimy.
Odpowiedz


#6
Byliśmy i widzieliśmy. Mimo wszystko efekt już jest, a ze ściankami będzie jeszcze lepiej. Dziękuję za rozmowę i dobre rady. Mam nadzieję, że następnym razem włożysz okulary Wink
Nasz dom w 3DGaleria budowy | Już mieszkamy
Odpowiedz
#7
ja mam pytanie, czy można podnieś ten dom wyżej bo mam wizję wlewania sięwody do domu Smile przy większych opadach, czy ktoś podniósł dom na kilka bloczków?
Odpowiedz
#8
(26.08.2016, 23:46)matompra napisał(a): ja mam pytanie, czy można podnieś ten dom wyżej bo mam wizję wlewania sięwody do domu Smile przy większych opadach, czy ktoś podniósł dom na kilka bloczków?

Moim zdaniem podnieś zawsze można (nawet zrobić piwnicę Wink ). Należy mieć jednak na uwadze, że to co widać to na razie "chudziak" na to zgodnie z projektem idzie jeszcze 15 cm styropianu, wylewka (6-8 cm) i wykończenie podłogi (~1 cm) - razem 22 cm + to co już wystaje(~15 cm). 37 cm to już schody przy wejściu i przynajmniej 2 stopnie.


PS. Martyna nie wiesz w jakim wątku ktoś pisał o podobnym problemie, chciałbym ta osobę zapytać priv jak go rozwiązali: na razie mam 2 możliwości (ale czekam za potwierdzeniem) albo odbieram projekty uzupełniam pieczątki albo właściciel praw do projektu zrzeka się praw w moim projekcie co do części instalatorskiej i mój projektant podjedzie i przystawi swoje pieczątki. Choć na mój prosty łeb skoro ktoś podbija, że zaadaptował projekt, to po co urzędniczy drążą kto to projektował (przecież podpisała osoba z uprawnieniami).
Odpowiedz
#9
(26.08.2016, 23:46)matompra napisał(a): ja mam pytanie, czy można podnieś ten dom wyżej bo mam wizję wlewania sięwody do domu Smile przy większych opadach, czy ktoś podniósł dom na kilka bloczków?

Chyba tutaj padła odpowiedź http://www.forum.domza150tysiecy.pl/thre...tml#pid429
W adaptacji zrobić można zawsze wszystko; ostatnio widziałem dom, który miał piwnicę na poziomie ziemi. Reszta była na sztucznym (sądząc po okolicy) wzniesieniu. A że działka mała, to dziwnie to wyglądało.

(26.08.2016, 22:48)Martyna napisał(a):
(26.08.2016, 08:34)Marcin1978 napisał(a): My już budowę odwiedzaliśmy planujemy jeszcze jedną wizytę ale czekamy (bardziej moja druga połówka) jak powstaną ścianki działowe.


obecnie czekamy na PNB - jakaś masakra - kreatywność urzędnicza nie zna granic, teraz nam się czepnęli, że część projektowa "instalacje" nie ma pieczątek odpowiednich projektantów (chyba chodzi im że nie ma pieczątek kto projektował). Ponoć pieczątki projektanta adaptującego nie wystarczają, bo Pan Łukasz ma wyłączność na projekt a skoro nie ma pieczątek i podpisu uznają że nie było co adoptować. Jak na mój prosty łeb to masło maślane! Czekam sprawa oparła się o naczelnika.

Już ktoś pisał że też ma problem z tym co piszesz. 
My też czekamy na ścianki działowe I lecimy.

Ja nie miałem żadnych problemów, a przynajmniej nic, o czym mi Pani Architekt nie powiedziała. Ona przechodziła całą procedurę. Od złożenia dokumentów do wydania decyzji minęło równo 30 dni roboczych, potem jeszcze 2 tygodnie i otrzymałem od niej gotowe pozwolenie z decyzją o ostateczności i zarejestrowanym dziennikiem budowy.
Z udziwnień to była tylko kwestia stanowisk parkingowych ("bo jak się pani naczelnik rozwodziła, to ją mąż zablokował i nie mogła wyjechać"). Ale projekt projektem, a życie życiem.
Nasz dom w 3DGaleria budowy | Już mieszkamy
Odpowiedz
#10
Mieliśmy podobny problem w Starostwie lecz szybko z Panem Łukaszem załatwiliśmy to . Zadzwoniłam do Pana Łukasza i przedstawiłam sytuacje , okazało się że nie wszyscy się czepiają o to i dlatego nie było tych pieczątek projektantów na rysunkach . Jeszcze w ten sam dzień otrzymaliśmy te same rysunki z podpisami . Zadanie było takie że zabraliśmy projekty ze starostwa , zamieniliśmy strony rysunków i po problemie Smile
O ile pamiętam to chodziło o strony od 29-33 , 35-39 ( min.Woda,Kanaliza,Prąd )
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu