Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jakie przyłącze prądu .
#11
Dokladnie tak jak piszesz. Co do mocy to 14kw na taki budynek w zupelnosci wystarczy. Wniosek złóż od razu bo faktycznie tyle to moze trwać, ale w praktyce jest szybciej( u mnie 3miesiace)
Odpowiedz
#12
W Enea musiałem im podpisać że instalacja jest wykonana i tyle. Licznik po ok miesiącu od założenia skrzynki
Pytania w sprawie tynków maszynowych http://www.forum.domza150tysiecy.pl/thread-338.html
Odpowiedz
#13
W PGE , żeby założyli licznik trzeba przedstawić odbiór instalacji przez elektryka a skoro domu nie ma to nie ma instalacji , na razie chcę aby położyli przyłącz i postawili skrzynkę , licznik po wybudowaniu domu .
Odpowiedz
#14
No to źle podszedłeś, zrób "przyłącze do blaszaka" by kosić trawę na działceSmile
Pytania w sprawie tynków maszynowych http://www.forum.domza150tysiecy.pl/thread-338.html
Odpowiedz
#15
Tak chciałem zrobić ale elektryk stwierdził że tak się nie da .
Odpowiedz


#16
Ja zrobilem przyłącz do skrzynki budowlanej. I do niej podpieli prad budowlany. A jak już miałem ssz, to zmienilem na zwykłą taryfę.
Odpowiedz
#17
Witam wszystkich mam pytanie odnośnie przyłącza, od granicy działki i skrzynki z taurona mam do miejsca gdzie bedzie stał dom ok 55m ,w projekcie jest kabel 4x10, chcem przeciągnąć 5x10 i w związku z tym parę pytań:

1. Czy kabel i jego specyfika ma znaczenie do przyszłej instalacji fotowoltaicznej? jeśli tak to jaki bedzie najlepszy?
2. Czy mogę przeciągnąć od skrzynki przy granicy działki np: mniejszą odległość do erbetki i jak postawie dom to w miejscu erbretki zrobić połaczenie (przedłurzenie połaczenia ) do domu, podobno nie powinno sie łaczyć takich połaczeń.
3 Czy mogę sam położyć kabel w ziemi od skrzynki do erbetki i go zakopać oczywiście osłona + folia, a elektrzyk podłaczy ? Czy potrzebne jest jakieś naniesienie na projekt takiego przyłacza?
Odpowiedz
#18
Kabel taki jak w projekcie przyłącza, możesz dołożyć dodatkową żyłę.
Ad1. Kabel dobiera projektant (z uwzględnieniem foto) wg mnie nie ma znaczenia foto.
Ad2 Możesz, ale ja nie robiłbym łączenia, zostawiłbym zwinięty kabel przy skrzynce, a po
budowie rozciągnąłbym na docelowe miejsce.
Ad3. Ja tak zrobiłem,
Tak jest potrzebne, (masz mieć projekt) a potem nanosi to jeszcze geodeta w inwentaryzacji powykonawczej.
Odpowiedz
#19
kolego ten projekt dla geodety to sam rysowałes czy ma to mieć jakas inna fachową formę, czyli rozumiem że sam mogę przeciągnąć kabel i zakopac go w ziemi bez jakiś kosmicznych pozwoleń?
Odpowiedz
#20
Na etapie adaptacji projektu domu masz rysunek z przyłączami.
Robisz wykop, kładziesz kabel. Podłączy elektryk.
Podobnie z przyłączem wody -kroją za to kosmiczne pieniądze - u mnie ok. 70-100 zł/mb.
Teoretycznie nad każdy otwarty wykop (woda, gaz, prąd) wołasz geodetę do inwentaryzacji. A w praktyce - zadzwoń do swojego geodety i spytaj, czy chce oglądać w trakcie.
Przy zakopywaniu - pamiętaj o folii ostrzegawczej (sygnalizacyjnej, kablowej). Do wody i gazu dobrze dać folię z metalem.
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu