Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rozplanowanie pomieszczeń.
Te wszystkie wymiary powinny być w projekcie.
Z oknami jest sprawa prostsza.
Jak wymurujesz - tak będzie.
Fachowiec od okien zrobi pomiar i dla każdego otworu zamówi okno o odpowiednich wymiarach (odejmie luzy montażowe wg swojego uznania).
Ja pilnowałem otworów aby trzymały wymiar 150/150. Okna mam około 146,5 z tego, co pamiętam.

Słyszałem, że nie wszyscy fachowcy przyjeżdżają na obmiar. Nie wyobrażam sobie takiej sytuacji. Nie zgadzaj się na coś takiego (i nie rób obmiaru samemu).
Do wyceny wystarczy podać 150/150. Obmiar dopiero, jak zdecydujesz się na konkretną firmę.
Odpowiedz
Wink 
Witam i Pozdrawiam Wszystkich.
Oto moje 2 koncepcje:
   
   
Odpowiedz
Pierwszy rozkład podobny do mojego.
Dosyć fajnie wykombinowałeś ze spiżarką.
U mnie jej brakuje...

Patrzę na jadalnię - jak ludzie zasiądą przy stole może zrobić się ciasno przy jadalni szerokiej na niecałe 3 metry. Jeżeli stół będzie rozkładany, to może nie być przejścia między kuchnią/salonem/wc. Chyba, że zostanie na 6-8 osób jak na rysunku...

Mała łazienka to też abstrakcja. WC potrzebuje 80cm od ściany (licz 20 na zabudowę i 60 na muszlę). Przy korytarzu szerokim na 110 cm - zostaje 30 cm, żeby się przecisnąć... Odejmij grubość tynków, płytek z klejem. 

W drugim układzie "szkoda" prawie 11m2 na korytarz...
Odpowiedz
Rzeczywiście trochę wąsko w tej WC  - można trochę poszerzyć zmniejszając spiżarkę.
Jednak skłaniam się do opcji #2. Przesunięcie kotłowni poza strefę pokojową bardziej mi odpowiada.
Masz rację szkoda tych metrów na przedpokóju, sypialnia też była za mała.
Po ustawieniu łóżka, tak jak chcę i wstawieniu szafy, byłoby za wąsko.
Wrzucam poprawkę. Jesli ktoś ma jakieś spostrzeżenia to proszę o komentarz.

   
Odpowiedz
Fajny układ.
Ale dalej mi nie pasuje mała łazienka...
W sytuacji pokazanej na rysunku nie będzie swobodnego dostępu do prysznica - przeszkadza muszla.
Rozrysuj to sobie kredą na betonie w skali 1:1 jeżeli nie możesz sobie tego wyobrazić.

Jedyny pomysł jaki mi się nasuwa, to likwidacja ścianki między umywalką a prysznicem i zrobienie drzwi do prysznica "na wprost" wejścia.

Kabiny są cudaczne, do każdej sytuacji. Jak nie standardowe to na wymiar. Np. firmy Radaway.
Tylko cena może być kosmiczna. Przy takim wymiarze to od 4 tys. za standard. A na  wymiar - strach pytać Wink

Mam jeszcze jeden pomysł:
Zamienić miejscami drzwi i umywalkę.
(Drzwi umieścić na ścianie po lewej stronie rysunku).
Pomieszczenie szerokie na 197cm.
Węglarek zostaw 10 cm, otwór drzwiowy na 88cm.
Kabina musiałaby być zmniejszona do 90 cm, najlepiej z drzwiami przesuwnymi.
I wtedy umywalka z tych najmniejszych 40x22cm.
Do umycia rąk, wbrew pozorom dosyć wygodne.
Odpowiedz


Mi tu trochę brakuje wnęk na szafy/garderoby w sypialniach. Mimo że bardzo dużo miejsca zajmuje główna sypialnia bo aż ponad 16m
A na co będzie kotłownia? Bo jeśli paliwo stałe to może być ciut przy mała. Dla gazu ok dla PC powietrznej jednostka zewnętrzna będzie stała zaraz przy samym wejściu.
Odpowiedz
Dzięki za odpowiedzi.
Jeśli chodzi o prysznic to wolę bez kabiny. Zamieniłem miejscami toaletę z umywalką i przesunąłem drzwi na środek.
Wygląda lepiej. A z tą ścianką to pokombinuję jak już komin będzie na gotowo bo nie wiem ile tak na prawdę miejsca zajmie.

Dużą szafę planuję w wiatrołapie i w sypialni na ścianie gdzie łazienka. W pokojach szafy tez się zmieszczą. Mam nadzieję,
że to wystarczy. Jak coś to strych będzie duży bo dach dwuspadowy a kąt 37*.
Chyba że skrócę spiżarkę i tam coś zmieszczę. Pomyślę jeszcze.
Kotłownia będzie na PC. Jeszcze nie wiem czy PP czy PW. Gazu tam nie ma.
Odpowiedz
Jezeli myslisz o pompie ciepla to pomysl tez o rekuperacji i rezygnacji z kominow i kominka... to co wydasz na kominek i kominy wejdzie ci w rekuperacje i pewnie jeszcze zostanie... wentylacja grawitacyjna to przezytek i przy szczelnym domu w ogole sie nie sprawdza.
Odpowiedz
   
   

Oto mój pomysł na dom Wink

Meble są +- wyskalowane oprócz narożnika  Tongue to i tak tylko przykład, żeby uzmysłowić nam ile będziemy mieli miejsca. Będę musiał chyba zwiększyć trochę spiżarnie, żeby lodówka się schowała w całości za ścianą... na razie jest to 60cm. Najbardziej obawiam się tych pokoików po 9,5m2 wydają się trochę za małe... z drugiej strony dla dziecka powinno wystarczyć. Docelowo ma to być dom dla 2+3 no i musimy pójść na jakiś kompromis. Ogrzewanie miało być z pompy ciepła i mieścić się w małym pomieszczeniu na końcu korytarza, ale z uwagi na fakt, że mam gaz w działce chyba zmienimy plany. Celowo nie ma kominów, wentylacja według mojego planu będzie mechaniczna, aczkolwiek z uwagi na inną opcję ogrzewania, jak będzie gaz powstanie też komin w pomieszczeniu technicznym. Projekt będzie powiększony o 1m dłuższa ściana.

Pozdrawiam i czekam na opinie Wink
Odpowiedz
milosz.sz
Całkiem fajnie, a wielkość pokoi to kwestia gust, co niektórym nawet 25m to mało Smile
Pamiętaj że ma się podobać Tobie (w końcu to Ty będziesz tam mieszkał)


Ja muszę długo się zastanawiać przed wprowadzeniem zmian i jak dotąd u mnie wygląda to tak:

Posłuchałem kilku osób z forum i dodałem co nieco z ich uwag do projektu (dziękuję za uwagi - zainteresowani pewnie zauważą naniesione zmiany). Może trzeba jeszcze coś zmienić (poza szerokością korytarzy Wink ) na co nie zwróciłem uwagi?


Załączone pliki Miniatury
   
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości
  
Menu