Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rozplanowanie pomieszczeń.
Trochę dobija mnie tylko koszt adaptacji takich zmian. Bo to ponad 5 tys wychodzi.
Odpowiedz
Photo 
Na zdjęciu moja wizja pomieszczeń, poprawcie mnie jak coś wam się nie podoba  lub macie jakieś lepsze pomysły.  Czekam na konstruktywną krytykę.


Załączone pliki Miniatury
   
Odpowiedz
korytarz masakra
zmniejsz mała łazienkę oraz kotłownie i powiększ korytarz
Odpowiedz
RobertF , mnie osobiście podoba się ten rozkład.
Obudowałeś kotłownię łazienką,spiżarnią i szafą.
Korytarz może rzeczywiście odrobinę za wąski (zmień na 120)
U mnie to 140cm i mówię ci lotnisko.
Dałbym jeszcze zamiast okna w salonie fixa do samej podłogi.
Mam wybudowany taki dom, i według mnie jest to najbardziej optymalny
rozkład z oddzieleniem strefy dziennej i nocnej. Michał G. tak samo i kilku innych
kolegów.
Odpowiedz
Rozkład fajny ale zmieniłbym drzwi wejściowe na 100 otwór, korytarz obowiązkowy min 140. Otwory drzwiowe 90 min w pokojach i łazienkach. Jeśli to jest projekt a nie Twoja wizja to pamiętaj że otwór drzwiowy na wysokość ok 208.
Pytania w sprawie tynków maszynowych http://www.forum.domza150tysiecy.pl/thread-338.html
Odpowiedz


(19.11.2018, 09:52)sierzant napisał(a): Mam wybudowany taki dom (...) Michał G. tak samo

Już wczoraj przyglądałem się temu projektowi i miałem mieszane uczucia...
Zastanawiałem się, co zrobiłem nie tak, bo niby układ podobny, a jednak nie mam spiżarni i kotłownię mam malutką...
A tu na pierwszy rzut oka full wypas. 

Ale później stwierdziłem, że u mnie jednak salon ma 32m2. Te korytarze rzeczywiście zbyt wąskie. U nas 140 jest fajny, szeroki. 

Coś za coś...
Ale kierunek dobry - do dopracowania.

Maciej87 dobrze podpowiada. Otwory drzwiowe powinny być 88/209.
Odpowiedz
Tak jak Michał pisze - zamawiając drzwi i po pomiarach gość stwierdził że mam książkowe otwory. W oknach też niby miały być takie ale potem się okazało że murarz za wysoko zrobił i dzień przed montażem okien dopiero zauważyłem
Pytania w sprawie tynków maszynowych http://www.forum.domza150tysiecy.pl/thread-338.html
Odpowiedz
Jak na razie przyznaję rację wszystkim.
Słuszne uwagi, korytarz za wąski trzeba powiększyć, okno fix w salonie świetny pomysł, drzwi nieco większe . Jescze komin mnie zastanawia, czy go do pralni (schowka) nie przenieść. Ma ktoś może okno panoramiczne w kuchni?
A co do otworów drzwiowych przy drzwiach 90 jak to wygląda ? 98/208?
Pozdrawiam serdecznie
Odpowiedz
(19.11.2018, 23:09)RobertF napisał(a): A co do otworów drzwiowych przy drzwiach 90 jak to wygląda ? 98/208?

Tak, te 8 cm się dodaje do wymiaru.
A przy drzwiach zewnętrznych już 12 więcej.
Wejściowe 90 wymagają otworu 102/209.
Wysokość 208-209. Podobno też zależy od producenta drzwi.
Drzwi do wiatrołapu warto poszerzyć względem pozostałych (zrobić ten sam wymiar, co zewnętrzne).

Mi tak zrobiła architekt. Murując działówki myślałem, że się pomyliła. Ale jak zrozumiałem, to doceniłem jej inwencję Smile
Odpowiedz
Tego nie wiedział, drzwi wejściowe również wstawię 100 (112/209). Sytuacja z oknami wygląda tak samo?
Dziękuję za podpowiedź
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 10 gości
  
Menu