Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rozplanowanie pomieszczeń.
Kol. Siarak - jeśli chodzi o łazienkę to można przenieść drzwi na drugą ścianę i wówczas, ktoś kto wchodzi z wiatrołapu do domu widzi po lewej szafę, po prawej ścianę, a przed sobą kawałek korytarza...
Robi dwa kroki i po lewej widzi już salon, a po prawej korytarzyk...

W domu parterowym jasne i "szczelne" wydzielenie strefy dziennej od nocnej jest niewykonalne - a już na pewno nie przy 100-120m2

A słowa o czytaniu literatury - cóż, już tu na forum niektórzy przekonywali, że koniecznie potrzebują dwóch łazienek by "nie czekać w kolejce" - Stąd takie pytanie

Co do pomieszczenia gosp - to tylko pytanie bo naprawdę rzeczywista funkcja może być różna...
A ewentualne drzwi przesuwne - jeśli funkcja pom. gospodarczego to by uzasadniała, nie zajmują wiele miejsca...
Odpowiedz
Jeśli chodzi o dwie łazienki w moim projekcie to w łazience nr 9 była by też urządzona pralnia. No i pełniła by ona funkcje wc dla gości. Jeśli chodzi o pomieszczenie gospodarcze to miało by ono funkcje spiżarki, staneła by tam może dodatkowa zamrarzarka, poza tym byl by to taki schowek na wspomnianą miotłę itp.
Odpowiedz
Hej
Zastanów się nad tym by łazienkę 9 ograniczyć do WC (skrócić) i przesunąć "w prawo" wiatrołap
Wówczas poszerza się pomieszczenie gospodarcze w którym możesz mieć ową pralkę...
Odpowiedz
Pokombinowałem jeszcze trochę i myślę, że udało się wyeliminować główne wady mojego poprzedniego rozmieszczenia. Wielkość budynku tym razem zgodna z oryginałem.

Odpowiedz
Tomek mi się podoba.  Smile
Adhibe rationem difficultatibus
Odpowiedz

(14.05.2019, 16:01)sierzant napisał(a): Tomek mi się podoba.  Smile

A nie masz swojej kobiety? Smile
Pytania w sprawie tynków maszynowych http://www.forum.domza150tysiecy.pl/thread-338.html
Odpowiedz
Big Grin hehe
Odpowiedz
Witam Wszystkich,
w załączniku dołączam moją propozycję :
  1. dom powiększony po obrysie o 1 metr po dłuższej ścianie 
  2. zwiększenie części salonowej 
  3. powiększenie o 35 cm pokojów + sypialnia
  4. kominek docelowo zlicowany ze ścianą (nie będzie obudowa wystawać)
  5. likwidacja spiżarni
  6. powiększenie małej łazienki , wstawienie prysznica
czekam na wasze sugestie oczywiście i proszę o komentowanie i podanie szczegółów czy ktoś już poszerzał dom o metr lub inny wymiar, będę wdzięczny ponieważ mocno zastanawiam się nad poszerzeniem, pytanie jakie to są koszty dodatkowe?

Załączone pliki Miniatury

Odpowiedz
(20.05.2019, 12:36)adiLBN napisał(a): czekam na wasze sugestie oczywiście i proszę o komentowanie i podanie szczegółów czy ktoś już poszerzał dom o metr lub inny wymiar, będę wdzięczny ponieważ mocno zastanawiam się nad poszerzeniem, pytanie jakie to są koszty dodatkowe?

To zależy od projektanta, ale u mnie chcieli na tyle dużo za adaptację tego projektu i poszerzenie domu, że mi się praktycznie nie opłacało (taniej wyszedł projekt indywidualny).
Odpowiedz
Dwie osobne pełniwypozażone łazienki z ubikacjami to chyba najbardziej funkcjonalne rozwiązanie. Koszt nieduzy a pełna funkcjonalność
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości

Menu