Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Na jaki materiał ścian nośnych się decydujecie ?
#21
No ale tych słupów łącznie to mamy mniej niż pół metra bierzącego, a ścian z silki jest ponad 40 metrów plus kolejne kilkadziesiąt jeśli działowe też z silki się zrobi. Przez ściany z silki to ucieknie kilkadziesiąt razy więcej ciepła do ziemi, niż przez te dwa słupy.
Odpowiedz
#22
(17.03.2017, 20:42)raxon napisał(a): No ale tych słupów łącznie to mamy mniej niż pół metra bierzącego, a ścian z silki jest ponad 40 metrów plus kolejne kilkadziesiąt jeśli działowe też z silki się zrobi. Przez ściany z silki to ucieknie kilkadziesiąt razy więcej ciepła do ziemi, niż przez te dwa słupy.

Dlaczego zakladasz ze silka jest taka zła? Ma gorszą lambde ale bez przesady. 24silka z 20cm styro to podobna izolacyjnosc do 24gazobetonu z 15 stryro. Silka jest duzo tansza niz gazobeton i przy likwidacji slupow mamy kolejne zyski na rzecz ciepeljszej sciany. 

Slupy żelbetowe to nie jest pół metra tylko duzo duzo wiecej. Slupy są łacznikiem pomiedzy wieńcem górnym a ławami. Zachodzić tam będzie przewodnictwo cieplne.
Odpowiedz
#23
Gdzie kupię tą silke dużo tańszą od gazebetonu...?
Pytania w sprawie tynków maszynowych http://www.forum.domza150tysiecy.pl/thread-338.html
Odpowiedz
#24
Cegła jest jeszcze tańsza, szkoda tylko że taka malutka Big Grin

Cytat:Dlaczego zakladasz ze silka jest taka zła? Ma gorszą lambde ale bez przesady. 24silka z 20cm styro to podobna izolacyjnosc do 24gazobetonu z 15 stryro. Silka jest duzo tansza niz gazobeton i przy likwidacji slupow mamy kolejne zyski na rzecz ciepeljszej sciany. 

Na pełnej ścianie to jak dla mnie stalowe ściany mogą być bo jest grubo styropianu, ale problem się robi między oknami bo tam są mostki termiczne. Gazobeton na pewno zapewni lepszą izolacje. Zrobiłem na szybko rysunek poglądowy.


Cytat:Slupy żelbetowe to nie jest pół metra tylko duzo duzo wiecej. Slupy są łacznikiem pomiedzy wieńcem górnym a ławami. Zachodzić tam będzie przewodnictwo cieplne.


W projekcie są 2 słupy o szerokości 24cm, więc oba mają 48 cm czyli w zaokrągleniu pół metra. To że są wysokie to mały problem bo aż tyle zimną nie wpuszczą żeby od fundamentu aż do wieńca miały być tak samo zimne. Fajnie by było zobaczyć na termowizji na jaką wysokość ściany zachodzi to przewodnictwo cieplne czyli do jakiej wysokości będzie ściana zimniejsza w miejscu słupa. Równie fajnie by było zobaczyć jak silka odprowadza ciepło do fundamentów, ale żeby takie porównanie miało sens to pół ściany by musiało być z bk a pół z silikatu.


Załączone pliki Obrazki
   
Odpowiedz
#25
Zaoszczędzisz 25% na cenie bloczka gazobeton - silka, montaż okien, to nie problem - ciepłe termo - panele i wkłady pod rolety załatwią sprawę - jest to dosyć nowe rozwiązanie - np. https://sklep.grupamagnum.eu/energooszcz...ntaz-okien .
Ale zawsze będzie jakieś ale - dodatkowe koszty. Mam dom zbudowany z pustaków keramzytowych Monolit - wypełnianych styropianem - materiał ok. ale kucie w nim to masakra, bardzo się kruszy, mocowania to też problem. Za to garaż mam z silikatu - twardy, prosty,  mocny, zimny (brak ogrzewania). Teraz przymierzam się do budowy kolejnego domu i chyba zdecyduję się na gazobeton. Niestety nie będzie to dom za 150tyś, szukam większego projektu.  
Ciepły montaż oglądałem z Budmie w tym roku i wyglądało to dosyć ciekawie.
Odpowiedz


#26
Jaki jest orientacyjny koszt montażu okien w warstwie ocieplenia? Nie chodzi mi o oklejenie samymi taśmami butylowymi bo to tylko taśmy. Chodzi mi o taki montaż, że okno jest wysunięte z 7 czy 8 cm po za lico ściany.
Odpowiedz
#27
U mnie to wychodziło mniej więcej cena montażu z taśmami x2, więc sobie odpuściłem. Liczę na zrobienie węgarka i powinno w miarę wystarczyć, dopłata kilku tys zł nie zwróciłaby się w ciągu kilku - kilkunastu lat...
Odpowiedz
#28
(24.03.2017, 19:25)jarzyn napisał(a): U mnie to wychodziło mniej więcej cena montażu z taśmami x2, więc sobie odpuściłem. Liczę na zrobienie węgarka i powinno w miarę wystarczyć, dopłata kilku tys zł nie zwróciłaby się w ciągu kilku - kilkunastu lat...

To samo mi majstry powiedzieli ze to taki przerost formy nad trescia i jest to wymóg dla domow pasywnych a w zwyklym domu nie oplaca sie bo zwroci sie najwczesniej po 20 sezonach grzewczych . Chcialem taki montaz wiec mogli by zarobic i jak bardzo chce to moga tak zrobic ale nie ma to sensu w zwyklym domu. Inna ekipa  moglaby nasciemniac ze to niezbedne itp itd zeby tylko zarobic. W zwiazku z tym bedze mial montaz tylko z tasmamy zewnetrznymi i wewnetrznymi

(24.03.2017, 15:42)raxon napisał(a): Jaki jest orientacyjny koszt montażu okien w warstwie ocieplenia? Nie chodzi mi o oklejenie samymi taśmami butylowymi bo to tylko taśmy. Chodzi mi o taki montaż, że okno jest wysunięte z 7 czy 8 cm po za lico ściany.

nie oplaca sie tego robic w zwyklym domu ! zwroci sie to dopiero po ok 20 sezonach grzewczych.
Odpowiedz
#29
Mam pytanie w sprawie scian nosnych u mnie w opolskim wszyscy budowlancy odradzaja mi gazobeton bo kruchy i ciagnie wode itd . czy moze moze mi ktos pomuc i doradzic co najlepiej wybrac , pustak ceramiczyn czy BK
Pozdrawiam Dariusz
Odpowiedz
#30
To z czego budują w Twoim rejonie? Ciekawi mnie, cóż to za materiał, który wody nie ciągnie.
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu