Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Moja budowa:podsumowanie.
Ponieważ w moim życiu zdarzyły się trzy ważne rzeczy:
-osiągnąłem złoty wiek (pomijam)
-koszta budowy przekroczyły 200 tyś.
-minęło pół roku samotnej budowy/wykończenia.
Czas więc na trochę podsumowania.Budowa domu to nie bułka z masłem. (chyba że mamy 400 tyś.)
Tylko nikt dysponujący tą kwotą nie buduje domzy. Wróćmy więc na ziemię. Posiadając mniejszy fundusz,
i widząc co się dzieje z cenami materiałów i robocizny (niektóre usługi nawet o 100% w górę) doszedłem do
wniosku że tylko samodzielna budowa i wykończenie da mi możliwość ukończenia budowy.Zwolniłem się z pracy
(niestety informatyk nie zarabia nawet połowy tego co byle budowlaniec) i od  1 stycznia 2019 r. budowa jest moim domem.
Samotnym niestety, co strasznie spowalnia budowę. Nieraz zdarzały mi się chwile zwątpienia, wiedząc jaki ogrom pracy przede mną.
Jednak klamka zapadła. Postawiliśmy całe nasze życie na głowie.Sprzedaliśmy mieszkanie,zwolniłem się z pracy,wynieśliśmy się na wieś.
I trzeba to dokończyć. Ale dość o mnie. Dom zaczęliśmy budować w kwietniu 2018 r. Od samego początku o każdą rzecz targujemy się
do upadłego,kombinujemy, załatwiamy(projekt kosztował nas 530zł). Ale nie kosztem materiału. Ten zawsze kupuję najwyższej jakości.Jeśli myślicie że zbudujecie ten
dom za 250 tyś. niczego nie robiąc, jesteście w dużym błędzie.Nawet 300 tyś. będzie mało. Chyba że byle jak i byle z czego. Ale to wasz dom i wasze decyzje.
Pisałem wiele razy że to mój pierwszy i ostatni dom, wszystko musi być idealnie.
Co było zlecone fachowcom:
-budowa do wieńca 15 tyś
-dach 7 tyś.
-tynki 9 tyś.
-wylewka 3,5 tyś.
Reszta to moja ciężka praca.
Co udało mi się zrobić:
-pełna elektryka z alarmem,internetem, kamerami,instalacją inteligentnego domu,multimedialną,bramową itd. wszystko wkute (jak czytam że niektórzy płacą za elektryka 1500 zł. brzuch mnie boli ze śmiechu)
Daję natychmiast 5 tyś. i niech to robi
-elewacja zaciągnięta na raz klejem,czeka na ciąg dalszy(za gorąco na dworze)
-stelaż i płyty g-k wszystko na knaufie 0,6mm samych wieszaków poszło ok 400szt sufit zaciągnięty 3 razy wyszlifowany ręcznie czeka na gruntowanie
-zrobiona zabudowa stelaży wc 
-pociągnięta gładź na tynkach (były bardzo równe ale czegoś mi brakowało) teraz jest idealnie.
-cała hydraulika,instalacja podłogówki,wody (podziękowania koledze za pomoc)
-instalacja rekuperacji
-stelaż wzmacniający podłogę na strychu,schody strychowe
-oczyszczalnia
Co zostało:
podłączenie gazu,podbitka,ułożenie 106 m. gresu,gruntowanie sufitów i ścian,ocieplenie sufitu granulatem styropianu i wełną, malowanie 
i tysiące innych pierdół które tak naprawdę zajmują kupę czasu.
Mam nadzieję że uporam się z tym do końca roku.Układ pomieszczeń zmieniony wg. mojego pomysłu.
Cały koszt budowy zamknie się kwotą 240 tyś. (+- 5 tyś)
I to na tyle, pozdrawiam budujących.
Trochę znalezionych zdjęć.

Załączone pliki Miniatury

.jpg   koszta.jpg (Rozmiar: 122.23 KB / Pobrań: 885)
.jpg   IMG_20190218_102100832.jpg (Rozmiar: 45.48 KB / Pobrań: 867)
.jpg   IMG_20190304_144930148.jpg (Rozmiar: 32.14 KB / Pobrań: 868)
Adhibe rationem difficultatibus
Odpowiedz
Jaki długi masz okap dachu?
Odpowiedz
po styropianie zostało 50 cm.
Odpowiedz
U mnie sytuacja baardzo podobna . Też podobnie jak ty robię sam(większość) i zgadzam się z tobą w 100%. Nie wiem czy zamknę się w 300,000zl . Ja póki co nie zwolniłem się jeszcze z pracy bo robię sam u siebie. Powodzenia i wytrwałości
Odpowiedz
Witaj sierzant! 
Fajne podsumowanie, kiedyś wrzuciłem posta że zastanawiam się żeby wrzucić taki tekst podobny do twojego na temat budowy trochę filozoficzny... ale nie było czasu, może pod koniec czerwca jak się wprowadzę. Co do kosztów to u mnie już dawno pękło 300... Powodzenia przy wykończeniu!
Odpowiedz

(09.06.2019, 20:51)sierzant napisał(a): po styropianie zostało 50 cm.

Czyli w zasadzie taki jak w projekcie, nie rozważałeś dłuższego?
Odpowiedz
Retronora: to jak z rosyjskimi torami: na h.... dłuższe.
A tak poważnie nigdy się nad tym nie zastanawiałem.
Mam pomieszczenia wysokości 255cm i okap tej
szerokości jest ok.

Kielsis: pytałeś mnie na pw. o izolację fundamentu.
To taki mały test: ostatnie burze  Smile
Z tyłu domu było to samo, podeszło aż pod balkon.

Załączone pliki Miniatury

.jpg   IMG_20190520_171234_01_01.jpg (Rozmiar: 15.48 KB / Pobrań: 604)
Odpowiedz
(09.06.2019, 22:57)radzio napisał(a): Fajne podsumowanie, kiedyś wrzuciłem posta że zastanawiam się żeby wrzucić taki teks podobny do twojego na temat budowy trochę filozoficzny...

Może dobrym pomysłem byłoby stworzyć temat w którym Ci co są już na bardzo zaawansowanym etapie budowy lub już mieszkają napisaliby co zrobiliby inaczej/lepiej/co zmieniliby jeśli jeszcze raz by budowali ten dom?
Odpowiedz
Witam.
Jejku to i basenu się dorobiłeś...........marny żart, ale przekonuje mnie to Smile
Pozdrawiam
Odpowiedz
Jak 240k z wykończeniem powierzchni plaskich to nie masz na co narzekać.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Menu