Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ławy / ściany fundamentowe
#1
   
kilka fotek


Załączone pliki Miniatury
               
Odpowiedz
#2
Do czego służyły te połączone deski widoczne na 1 i 2 zdjęciu?
Wygląda jak zdjęty szalunek.
Choć ławy chyba lane w gruncie...
Odpowiedz
#3
to korytko do wylania komina w środku bo bez pompy betonowanie, a z leja by nie dosięgnął...
Początkowo  miało być  w szalunkach jak u Łukasza ale mini koparka nie dawała rady w tej glinie i musiała być koparko-ładowarka.... humus 4h, kopanie tez ok 4h ;(
Jakbym chciał jak u Łukasza to koparka cały dzień i za wysokie koszta...
ława szeroka 50-60, wysoka na ok 70-80cm. poszło 20m3 C16/20
4 soboty poszły na ściany... W pierwszą 4 narożniki wyprowadzone i 3 soboty to murowanie
Odpowiedz
#4
A co ten narożnik taki dziwny?
Na zdjęciu z taczką. Widok od środka budowy.
Odpowiedz
#5
(03.06.2019, 15:46)aarek1404 napisał(a): ława szeroka 50-60, wysoka na ok 70-80cm

Co jak co ale z wysokością ławy to poszalałeś Smile Zbrojenie poszło w nią jak w projekcie?
Odpowiedz


#6
w narożnikach bloczki były kładzione szerszą stroną prostopadle do osi budynku, w tym miejscu ściana wyszła 38 cm szeroka, a potem przechodzi w 24 cm, w czystej teorii obciążenie rozłoży się na większej powierzchni bardziej równomiernie obciąży ławę.
Zbrojenie ławy jak w projekcie
Odpowiedz
#7
zasyp fund, narazie tylko wewnątrz, zdjecia po 1 warstwie. Niestety brakło mi na oko 25 t jeszcze nie liczyłem dokladnie
docelowo 5 warstw bloczka bedzie zasypane. planuje pod działówkami dać grubszą warstwę chudziaka. Będzie bez siatek, planuje dać zbrojenie rozproszone w betonie


Załączone pliki Miniatury
       
Odpowiedz
#8
Chcesz żeby ściany się rozeszły? Zasypuj najpierw od zewnątrz.
Odpowiedz
#9
juz praktycznie skonczylem ( brakło jedno auto ) i się nie rozeszło i nie popękało ale przy ścianach delikatnie...
nie używałem cięzkiej zagęszczarki, nie wiem ile ta wazyła ale we 2 spokojnie mozna podnieść...
Chcę najpierw dojść do wieńca a potem ocieplić fundament i obsypać z zewnątrz... obsypane z zewnątrz będą 3-4 bloczki z 6 warstw
Odpowiedz
#10
Też uważam, że powinieneś zacząć zasyp z zewnątrz. Jak teraz się nie rozeszło, to przy pierwszym deszczu może.
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu