Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Górki k.Mielca
U mnie na gotowo jest 50cm i 1 metr nad drzwiami wejściowymi. 10cm to nie jest duża różnica. Myślę że to już kwestia tego co się komu podoba.
Marzenia się nie spełniają. Marzenia się buduje. *,..,*
Odpowiedz
--- Logistyka ---

Logistyka jest bardzo ważna.

   

Np. bardzo ważne jest aby na plac budowy w odpowiednim czasie i ilościach docierała kawa i ciasteczka, no bo bez tego jak budować ?
No nie da rady  Big Grin 

Kotłownię mamy przygotowaną do uzbrojenia w pompę ciepła i całą instalacje potrzebną do jej funkcjonowania, niestety póki co pan hydraulik nie może do nas dotrzeć (to są minusy kwarantanny). 

   

   

Otwór spalinowy zostanie zaślepiony, a cały komin będzie bardziej pełnił funkcję dekoracyjną niż użytkową, ale jak pisałem wcześniej na pompe zdecydowaliśmy się już w trakcie budowy. A może wstawimy do kotłowni niewielką kozę jako awaryjne źródło ogrzewania, gdyby czasem pompa zdechła, albo przez dłuższy czas miało nie być prądu.

--- Reku ---

Dotarł do nas rekuperator.

   

Najprostszy i jeden z najtańszych dostępnych na rynku bez żadnych paneli dotykowych itp. bajerów, po prostu dwie dmuchawy i wymiennik w izolowanej skrzynce. Filtry można wymieniać samemu kupując tylko odpowiednią włókninę na necie. Nie trzeba stosować dedykowanych filtrów, a niektóre potrafią kosztować i warto na to zwrócić uwagę przy zakupie centrali.
Kosztował całe 2000 PLN, co razem z wcześniej zakupionymi akcesoriami do rekuperacji zamyka koszt wentylacji lekko ponad 5000 PLN.
Wydajność max. rekuperatora to cos ponad 200m3/h
Budynek ma ok. 280m3
Wg. zaleceń producentów rekuperatorów powinno się wymieniać całe powietrze w budynku raz na godzinę czyli nasz reku powinien mieć wydajność 300m3/h, ale przegrzebawszy internet trafiałem tez na opinie że tak na prawdę ilość wymienianego powietrza jest w głównej mierze zależna od ilości osób przebywających w domu. Teoria teorią, a jak wyjdzie pokaże praktyka.

   

Póki co nie mogę jeszcze połączyć wszystkiego wężem bo:
Reku miał mieć krućce 150, a przyszedł ze 160-tkami,
Zamówiłem na alegrze redukcje 160/150, a przysłali mi 200/150, normalnie chyba bardzo dużo wszystkiego teraz się wysyła paczkami że takie zamieszanie jest i tyle pomyłek przy pakowaniu towaru, ale na allegro smart ( lokowanie produktu Big Grin ) zwroty są darmowe więc kosztuje mnie to tylko ponowną wizytę w paczkomacie.

Pozytywnym aspektem kwarantanny jest duża ilość wolnego czasu, a to pozwala na przyspieszenie robót, o ile tylko mamy dostęp do materiałów budowlanych. Na razie sklepów budowlanych nie pozamykali więc nie jest źle.

Szpachlowanie, jedna z mozolniejszych czynności zwłaszcza jeśli wykonuje się ją samemu, ale powoli szarość tynku przybiera kolor bieli szpachli. Co do samej szpachli wielkiego rozeznania nie mam która lepsza czy z worka czy gotowa i której firmy. Osobiście robię na Stabill'u PG41, bez rozdrabniania się na starty i finisze. Po prostu na dwa razy i potem lekko kosteczką zatrzeć. Urabiam na masełko, nakładam wałkiem, a jak widzę że zaczyna chwytać wylizuje packą, wychodzi całkiem całkiem.
Na pierwszy raz bardzo się nie spuszczam, za drugim bardziej dokładnie żeby nie trzeba było dużo zacierać.

   
   
   

Żona jeśli też nie pracuje to może gruntować, to przyspieszy pracę.  Tongue

   

No i oczywiście logistyka  Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin

   
Marzenia się nie spełniają. Marzenia się buduje. *,..,*
Odpowiedz
Ważna rzecz: logistyka.   Smile
Co do reku u mnie od miesięcy pracuje
na 80m3 (cztery osoby) I powiem tak:
przez przypadek wyłączyłem ja na 2 dni
(coś dłubałem): zaduch w łazienkach,
dla mnie wręcz zaczęło śmierdzieć.
Pewnie nie posiadając reku, nigdy bym
tego nie poczuł a tak od razu było wiadomo że coś nie tak
z wentylacją.

Na marginesie gratulacje za prowadzenie dziennika i życzenia jak najszybszego
końca budowy.
Odpowiedz
To mini rusztowanie co stoją na nim ciasteczka jest Twoim zdaniem wystarczające do kompleksowych prac wewnątrz domu - murowanie ścian działowych, elektryka, sufity itp? Bo widzę, że na zdjęciu stoi i warszawskie.
Odpowiedz
(05.04.2020, 12:38)retronora napisał(a): To mini rusztowanie co stoją na nim ciasteczka jest Twoim zdaniem wystarczające do kompleksowych prac wewnątrz domu - murowanie ścian działowych, elektryka, sufity itp? Bo widzę, że na zdjęciu stoi i warszawskie.

Korzystam z obu. Warszawskie zajmuje więcej miejsca i dłużej się je przestawia, ale można na raz większe powierzchnie obrabiać. To małe szybko się przestawia, ale mam z niego ograniczony zasięg. Tak że jak kto woli.
Marzenia się nie spełniają. Marzenia się buduje. *,..,*
Odpowiedz


Szpachlen, szpachlen, szpachlen .....

   

   

   

   

Wyszpachlowaliśmy wszystko co trzeba było wyszpachlować oprócz jednego pokoju, który na razie posłuży jako graciarnia na cały sprzęt budowlany. Zrobimy go na końcu.
Łącznie zakupiliśmy 17szt. po 20kg Stabill'a. Dwa worki jeszcze zostały, będą na ten ostatni pokój.

Po założeniu oświetlenia warto zainwestować w te małe włączniczki, kosztują 1PLN za sztukę, a podczas szpachlowania czy później malowania można je wcisnąć w puszkę i nie przeszkadzają, a cały czas mamy możliwość operowania oświetleniem.

   

Teraz trzeba wybrać kolory i przeliczyć zapotrzebowanie na farbę żeby nie brakło, a i żeby bez potrzeby za wiele nie zostało.

Na pierwszy raz pójdzie śnieżka grunt, a potem będziemy kryć kolorami od Beckersa.
Marzenia się nie spełniają. Marzenia się buduje. *,..,*
Odpowiedz
Wykopki

   

   

   

Pumpa

   

   

   

Parapety

   
Marzenia się nie spełniają. Marzenia się buduje. *,..,*
Odpowiedz
Cześć. Co to za pompa. Zdradzisz koszty? Smile
Odpowiedz
Super dziennik. Tak trzymaj.
Podoba mi się patent z małymi pstryczkami :-)
Odpowiedz
Co to za płytki na podłodze w kotłowni? Ładny, ciepły kolor.

A dziennik super, przyjemnie się ogląda i czyta.
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu