Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Górki k.Mielca
#51
Łacimy.
Membrana BORAMAX 135
Takerek ze zszywkami 10mm
Kontrłaty wkrętami 3,5x45
Łaty wkrętami ciesielskimi 5x100
   

Bez tych dwóch sprzętów nie ma po co wyłazić na dach. Nie musi to być Makita, ale koniecznie bez kabla.
   
Marzenia się nie spełniają. Marzenia się buduje. *,..,*
Odpowiedz
#52
Sobota, gorąco, ale połowa dachu zrobiona.
   
   

Drogie Panie, nadal szukacie diety cud aby pozbyć się zbędnych kilogramów ?????
Już nie musicie bo oto jest "dieta za 150tysięcy"
Jesz co chcesz, ile chcesz a i tak kilogramy znikają.

Jedyne co musisz zrobić to nabyć projekt "Domza150tysiecy.pl" i postępować wg. harmonogramu:
05:45 - pobudka i szybkie śniadanko,
06:30 - meldujecie się na budowie, robota do 12:00, 12:30 z przerwą na kawe,
13:00 - obiadek (byle co, byle szybko)
15:00 do 23:00 - druga zmiana na etacie,
00:10 - bylekolacja (bo i tak nic się juz nie chce)
ok. 01:00 - idziemy w kordełke
05:45 - pobudka ...... i tak powtarzamy od poniedziałku do piątku do uzyskania pożądanego efektu, w soboty całe dniówki od 06:30 do 20:00

Dieta przetestowana, gwarantowany spadek masy o 5kg w ciągu miesiąca.

Po robocie w sobotę wyprać brudy
   
Marzenia się nie spełniają. Marzenia się buduje. *,..,*
Odpowiedz
#53
Co do diety i rozplanowania dnia, potwierdzam w pełni jej działanie.  Smile
Od pół roku stosowana regularnie, przynosi pożądane rezultaty.
Dodam od siebie że, zamiast byle jakiej kolacji stosuję wieczorem 2 butelki złocistego trunku.
Reszta bardzo podobnie. Nawet kawka w podobnych godzinach.
Odpowiedz
#54
Idziesz jak burza. Podziwiam za tępo prac.
Odpowiedz
#55
(09.06.2019, 21:58)Mateusz89 napisał(a): Idziesz jak burza. Podziwiam za tępo prac.

Wszystko zasługa Majstra Bodzia, bez niego nie dałoby rady.
Marzenia się nie spełniają. Marzenia się buduje. *,..,*
Odpowiedz


#56
Wrocom ci ja Panie z roboty, pacze, pacze, a tu łooooooo......
Jok grzyby po deszczu mi przy drodze słupy wyskoczyły.
Pytom somsiada cóż to takiego,a on że światłowody, takie kable co w nich internet leci kłaść bedom Smile
Nowoczesność w domu i zagrodzie bedzie i już nie będzie człowiek na radiówke skazany.  Cool
   
Marzenia się nie spełniają. Marzenia się buduje. *,..,*
Odpowiedz
#57
Dach ołacony, trza zamówić blache.
   

A tymczasem dalej działówki
   
Marzenia się nie spełniają. Marzenia się buduje. *,..,*
Odpowiedz
#58
Dziś rozliczyłem się za wiązary więc małe podsumowanko:
Ogólnie jestem zadowolony, na moje zapytanie dostałem konkretną odpowiedź wraz z wyceną, gdzie np. Burkietowicz odsyłał mnie do projektanta żeby ten przeprojektował mi dach ( miałem w projekcie koperte, a dopiero później zdecydowaliśmy się na dwuspad ). Projektant powiedział, że może to zrobić, ale nie widzi sensu bo wymiary samego budynku się nie zmieniają, a tylko będę musiał zapłacić za przeprojektowanie.
Tak czy siak SAWE miałem i tak bliżej.
Wszystko odbyło się we wcześniej ustalonych terminach, kontakt mailowy czy telefoniczny bezproblemowy, płatność była rozłożona na 3 etapy: zaliczka, przed montażem i po montażu (20%, 50% i 30% ).
Same wiązary u mnie miały grubość 60mm, bo takie chciałem, kąt dachu 30 stopni, na poddaszu mam  2m wysoko na 3,3m szeroko po podłodze.
Kotwy betonowane we wieńcu i panele szczytowe zamiast murowanych ścian.
Montaż w jeden dzień, firma montująca z własnym dźwigiem lub bardziej dźwigoprzyczepą  Big Grin TRANS- FERBUD S.C. (pozdrowienia)
Wiązary:  22 898 z transportem i montażem
Dźwig: 800 
Czy poleciłbym SAWE ? Tak, jak najbardziej.
Czy jest się do czego przyczepić ?  Niestety jest. Chociaż nie wpływa to na właściwości wytrzymałościowe konstrukcji to na kilku elementach są widoczne pęknięcia, które po prostu nie wyglądają ładnie względem reszty konstrukcji.
   
   
   
   
   

Może ktoś powie, że się czepiam, ale skoro większość konstrukcji wygląda wzorowo, to czemu cała tak nie może wyglądać. W końcu płaci się za to i to nie małe pieniądze, ale to już niech każdy sam oceni i wyciągnie wnioski dla siebie.
Marzenia się nie spełniają. Marzenia się buduje. *,..,*
Odpowiedz
#59
Powiedzieli coś na temat tych pęknięć? Na ten moment wycena od nich na dach kopertowy jak w projekcie z wiązarów 45mm montowanych na murłacie wychodzi drożej jak u Ciebie.
Odpowiedz
#60
(15.06.2019, 10:24)retronora napisał(a): Powiedzieli coś na temat tych pęknięć? Na ten moment wycena od nich na dach kopertowy jak w projekcie z wiązarów 45mm montowanych na murłacie wychodzi drożej jak u Ciebie.

Odpowidź SAWE:
"Co do spękań. Producent drewna gwarantuje nam wytrzymałość c24. Dopuszcza się pęknięcia rdzeniowe pod warunkiem, że nie są one po całej szerokości przekroju."

A panowie od montażu mówlili że lepsze są kotwy we wieńcu niż murłata, chyba że ma ona minimum 14cm.
Marzenia się nie spełniają. Marzenia się buduje. *,..,*
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości
  
Menu