Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Górki k.Mielca
#31
Kolego Marekzqz, po pierwsze nie kierownik budowy, architekt, tylko konstruktor, po drugie temat był już zwałkowany na forum.
W skrócie tylko przypomnę: w trakcie ewolucji projektu "domza"  słupy zostały wstawione , potem koncepcja została
zmieniona a o usunięciu słupów zapomniano. I tak projekt ostateczny zyskał nikomu nie potrzebne "mostki".

..............A co do mostków termicznych no cóż można ich szukać wszędzie.....
Zapraszam do mnie, poszukaj !!!  Wink
Odpowiedz
#32
A czy w takim razie Łukasz nie może tego zmienić w projekcie? Jestem właśnie przed zakupem i fajnie byłoby żeby projekt był aktualizowany jesli wychodzą tak istotne kwestie..... Ktos ma jeszcze z nim kontakt żeby mu to zasugerować/poprosić?
Odpowiedz
#33
Czy ja wiem czy to takie istotne, słupy jeszcze nikomu nie zaszkodziły, ich brak również.
Projekty nadrukowane, trudno byłoby to teraz zmieniać.
Kończymy tą dyskusję w dzienniku budowy kolegi.


Załączone pliki Miniatury
   
Odpowiedz
#34
Jak jest zbyt szczelnie to też nie dobrze... i możemy tak w kółko...
Odpowiedz
#35
(08.05.2019, 13:03)Michał G. napisał(a): Też takie miałem na placu. Chyba nawet foto wstawiałem na forum. Zawołałem nawet przedstawiciela Ytonga, bo miałem tego ok. 10 par.

Zanim przyjechał przedstawiciel - po ok. tygodniu wyschły i przy lekkim uderzeniu rozdzieliły się.

Przyczyną było to, że szybko w fabryce je zapakowano, nie do końca suche i się "sparzyły" ze sobą.

Dzięki za podpowiedź. Pierdykłem trzy razy młotkiem i ładnie się rozdzieliły  Smile

Suma sumarum słupy zostały i izolacja też.
   
Finalnie jest 11 warstw pełnego bloczka 12 i 13 z połówki (nie będę teraz rozwijał tematu "dlaczego tyle a nie tyle", wszystko wyjdzie na późniejszym etapie budowy)
Nadproża ceramiczne (nie ma rolet) drzwi na 10-ej warstwie, okna na 11-ej.
Z okien tylko kuchenne powiększone do 180cm, reszta jak w projekcie.Parapety na 85cm
Miałem zamiar pobawić się z nadprożami z bloczków na szpilkach do wieńca, ale czas goni a nadproża ceramiczne już miałem kupione.
Nadproża z gazobetonu byłyby super, ale cena wysoka w porównaniu do ceramicznych.
W sobotę paliło jak w piecu, dziś ciapało, a na dalsze dni prognoza nie jest optymistyczna  Sad
Marzenia się nie spełniają. Marzenia się buduje. *,..,*
Odpowiedz


#36
Są i takie dni że choć urlop wzięty a materiał leży, robić się nie da. Bo pada i pada i pada....
   
Marzenia się nie spełniają. Marzenia się buduje. *,..,*
Odpowiedz
#37
Głowa do góry idzie Ci świetnie, ja też podkarpacie i pogoda teraz to masakra, cały czas chudziaka nie zalałem bo masakrycznie mokro, raz to był dosłownie basen w fundamentach aż rury od konalizacji podniosło do góry więc trzeba będzie to robić jeszcze raz Wink
Odpowiedz
#38
Kumin przyszedł, a właściwie kurier go przywiózł
   
Niestety dalej pada  Sad
Kiedy nie można budować, można sobie kompostownik skręcić  Big Grin 
   

Jedyną pozytywną stroną deszczowej pogody jest możliwość odkrycia gdzie garaż przecieka.
   
Wcześniej myślałem że to na skutek kondensacji wilgoci pod blachą, ale teraz żywcem ciurcyło na łeb jak 
kompostownik malowałem. Trzeba będzie zareklamować.
Marzenia się nie spełniają. Marzenia się buduje. *,..,*
Odpowiedz
#39
Sobota, słoneczko, ciepełko.
Udało się wymurować ściany nośne i trzeba się zabierać za szalowanie bo "SAWE" czeka na telefon, że wieniec zalany.
Udało się też znaleźć przyczynę przecieku garażu: ot, mała dziura w dachu zostawiona przez monterów podczas jego skręcania, Dzwoniłem w środę, polecili złożyć reklamację mailowo, do dziś czekam.......... czekanie jest najgorsze.
   
Miałem też na garażu lampkę solarną z czujką ruchu, piszę "miałem" bo dziś eksplodowała w dosłownym tego słowa znaczeniu. (chiński bubel za 20PLN)  Big Grin
   
Marzenia się nie spełniają. Marzenia się buduje. *,..,*
Odpowiedz
#40
Kręcimy blaty, tylko znowu pogoda się popsuła i ma padać aż do piątku.  Angry Angry Angry 
   
Marzenia się nie spełniają. Marzenia się buduje. *,..,*
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu