Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Górki k.Mielca
Witam jaka masz wysokość na gotowo od sufitu do gotowej posadzki ????
Odpowiedz
(03.11.2019, 18:41)lukas0685 napisał(a): m_piotr
jak łączyłeś rure drenarską z pcv? bo widzę ze wychodziłeś kolankami pcv i laczyles z karbowana. Nie umiem znaleść takich łączników u nas
Ja odpowiem
Przejscie pcv/żeliwo 110/126
Odpowiedz
Byku1125, rura drenarska ma średnice 100mm
Odpowiedz
(05.11.2019, 10:29)lukas0685 napisał(a): Byku1125,  rura drenarska ma średnice 100mm

Wiem. Nie martw się, bedzie pasować. Inna nazwa tego przejscia to traper. Zobaczysz jaka tam jest uszczelka i bedziesz wiedział o co chodzi.
Odpowiedz
(03.11.2019, 18:41)lukas0685 napisał(a): m_piotr
jak łączyłeś rure drenarską z pcv? bo widzę ze wychodziłeś kolankami pcv i laczyles z karbowana. Nie umiem znaleść takich łączników u nas

Złączka rura drenarska 100 - Pcv 110. 
Na allegrze są takowe.
Marzenia się nie spełniają. Marzenia się buduje. *,..,*
Odpowiedz


Czekanie jest najgorsze, a trochę musieliśmy czekać na hydraulikę, bez tego dalej ani rusz, a wiadomo firmy mają terminy.
Ale się doczekaliśmy i w końcu drgnęło do przodu.

   

   

Nie wiem jak powinno to byc zrobione fachowo, ale u nas dalej poszło tak:
7cm EPS100 jako pierwsza warstwa wyrównująca żeby schować rurki od wody i kable biegnące po posadzce.
Mogliśmy się trochę bardziej przyłożyć do chudziaka wtedy wyszłoby lepiej, tak to są pewne nierówności, ale mam nadzieję że wylewka wszystko wyrówna.  

   

Szczeliny z rurkami wyrównałem żółtym piaskiem i na to poszła dwa razy folia budowlana 0,3mm.
Pierwsza na płasko, druga z wywinięciem na ścianę.

   

   

   

Teraz ułożymy 2 x 5cm na mijankę i na tym zostanie położone ogrzewanie podłogowe.
Co do grubości wylewki to ilu fachowców tyle opini.
U nas wyjdzie ok. 7 - 8 cm
Na większości powierzchni podłogi będą ułożone płytki, tylko w pokojach będą panele.
Podłogówka będzie na całości domu przez wzgląd na to że zdecydowaliśmy się zainwestować w pompę ciepła.
Jak się to sprawdzi zobaczymy na przyszłą zimę.

Tak na dzień dzisiejszy wygląda dom za 150 tysięcy, bo właśnie przekroczyliśmy tę magiczną cyfrę. 
Ile jeszcze będzie potrzeba nie wiemy, ale bez kredytu się nie obejdzie  Big Grin
Marzenia się nie spełniają. Marzenia się buduje. *,..,*
Odpowiedz
mozesz napisać coś więcej o rekuperacji? jaki rekuperator? jaki koszt rekuperacji?czy robisz sam? na oko czy projekt, jezeli projekt to gdzie i za ile?
ile wystaje zadaszenie nad drzwiami wejściowymi i jakie jest szerokie bo kolega pytał wcześniej ale nie odpowiedziałeś?
Jakie planujesz ogrzewanie? pellet czy ekogroch?
Odpowiedz
(05.01.2020, 12:29)aarek1404 napisał(a): mozesz napisać coś więcej o rekuperacji? jaki rekuperator? jaki koszt rekuperacji?czy robisz sam? na oko czy projekt, jezeli projekt to gdzie i za ile?
ile wystaje zadaszenie nad drzwiami wejściowymi i jakie jest szerokie bo kolega pytał wcześniej ale nie odpowiedziałeś?
Jakie planujesz ogrzewanie? pellet czy ekogroch?

Rekuperatora jeszcze nie ma. Pisałem że projekt i rury od PEFLEX'a. Projekt 200PLN, a rury i skrzynki itp. ok. 3000. Zadaszenie nad drzwiami wystaje równo metr od elewacji, szerokie na 5 metrów.
W poprzednim poście pisałem że będzie podłogówka na całości bo inwestujemy w pompę ciepła. Hydraulik zapewnia nas że 7kw da radę ogrzać dom i zapewnić ciepłą wodę tak więc pieca nie będzie.
Odpowiedz
dzięki musiałem przeoczyć, komin mnie zmylił i nie szukałem info o pompie
Odpowiedz
Morze styropianu  Big Grin

   

   

   

   

Nie znam się jakoś specjalnie na układaniu styropianu więc leciałem jak z panelami.
Zaczynałem od narożnika pełną płytą aż do ściany gdzie wychodziła docinka, a potem od docinki następny rząd.
Druga warstwa prostopadle do pierwszej od przeciwnego narożnika i łączenia płyt nawet ładnie się mijały.

Zostało trochę styropianu grafitowego z wcześniejszego etapu podbijania sufitu więc ogólnie jest mix.
Większość jednak to Izoterm EPS100 z lambdą 0,037

Łącznie mamy więc 17cm styropianu i 2x folię 0,3

Teraz czekamy na podłogówkę.
Marzenia się nie spełniają. Marzenia się buduje. *,..,*
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu