Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Górki k.Mielca
Przykręcałem na wkręty 4.3x90 czy coś takiego. Czas pokaże jak to się zachowa.
Marzenia się nie spełniają. Marzenia się buduje. *,..,*
Odpowiedz
U mnie fundamenty z tymi listwami były zabezpieczone folią na czas zimy a teraz resztki tej folii zabezpieczały ją trochę od słońca. Strony północna, zachodnia i wschodnia te listwy wyglądają jeszcze ok. Strona południowa zaś już się trochę powyginała tego lata. Ogólnie moim zdaniem to jest straszna rzepa i trochę nie warta tych pieniędzy, trzeba by po założeniu tych listew momentalnie zabezpieczać je od słońca.
Odpowiedz
W tym tygodniu wpadła ekipa od tynków 

   

   

Uwinęli się w trzy dni.

   

   

   

Byli też panowie od rynien

   


W sobotę zaczęliśmy działać z odwodnieniem 

   

   
Marzenia się nie spełniają. Marzenia się buduje. *,..,*
Odpowiedz
Z ciekawości jaka cena za tynki i co Cię przekonało do cw a nie gipsowe
Pytania w sprawie tynków maszynowych http://www.forum.domza150tysiecy.pl/thread-338.html
Odpowiedz
(29.09.2019, 22:48)m_piotr napisał(a): Przykręcałem na wkręty 4.3x90 czy coś takiego. Czas pokaże jak to się zachowa.

potwierdzam, moje listwy tez się zdeformowały. Wkręty dałem podobne i w xps i się trochę same odkręciły dokręciłem narazie trzyma...
Odpowiedz


(13.10.2019, 11:42)maciej87 napisał(a): Z ciekawości jaka cena za tynki i co Cię przekonało do cw a nie gipsowe

Tynki 25pln/m2 z materiałem. A cw jakoś tak z automatu.


(13.10.2019, 12:35)aarek1404 napisał(a):
(29.09.2019, 22:48)m_piotr napisał(a): Przykręcałem na wkręty 4.3x90 czy coś takiego. Czas pokaże jak to się zachowa.

potwierdzam, moje listwy tez się zdeformowały. Wkręty dałem podobne i w xps i się trochę same odkręciły dokręciłem narazie trzyma...

Będę chciał obsypać budynek do wysokości listew tak więc będą schowane.
Marzenia się nie spełniają. Marzenia się buduje. *,..,*
Odpowiedz
no właśnie teoretycznie listwy nie powinny być zasypane aby był swobodny dostęp powietrza między kubełki a styropian... nie wiem jeszcze jak to rozwiązać może się gdzie podpatrzy jakieś rozwiązanie albo inne listwy ;p

dobra cena za tynki ile wyszło m2?
Odpowiedz
(13.10.2019, 21:54)aarek1404 napisał(a): no właśnie teoretycznie listwy nie powinny być zasypane aby był swobodny dostęp powietrza między kubełki a styropian... nie wiem jeszcze jak to rozwiązać może się gdzie podpatrzy jakieś rozwiązanie albo inne listwy ;p

dobra cena za tynki ile wyszło m2?

332m2
Całkiem listew nie zasypie. Docelowo w przyszłości będzie chodniczek dookoła domu. Myślałem żeby zrobić go tak na połowie wysokości listew.
Marzenia się nie spełniają. Marzenia się buduje. *,..,*
Odpowiedz
Robimy "REKUPERACJĘ"

   

   

Na chwilę obecną bez rekuperatora i kilku innych elementów, na tyle żeby można było zrobić zasyp celulozy bądź wełny na poddaszu.
Skrzynki rozdzielcze i puszki rozprężne leżą sobie na stropie. Króćce z rozdzielaczy puszczone przez sufit w dół do kotłowni gdzie będzie centrala, tak więc trochę inaczej niż u szefa gdzie wszystko było na poddaszu.

   

   

   

Materiał i projekt z PE-FLEX'a. Kontaktowałem się z "majstrami"  z Łodzi ( kanał "Co dziś robimy" ) bo u nich wychodziła inna liczba anemostatów.
I nie rozumiem dlaczego mimo tego samego projektu domu projekty wentylacji różniły się od siebie. Czy to kwestia, że mają lustrzane odbicie ???
Jedno co nam wyszło identycznie to nadmiar materiału jaki został po robocie:

     

Całe 50m rury 75mm, 3szt. złączek, nożyk do cięcia. Jak ktoś potrzebuje a ma blisko to sprzedam taniej niż w sklepie Smile
Szpula ode mnie, szpula od majstrów i już macie 2 szpule, a na cały dom wystarczą 3 szt. Big Grin
Marzenia się nie spełniają. Marzenia się buduje. *,..,*
Odpowiedz
m_piotr
jak łączyłeś rure drenarską z pcv? bo widzę ze wychodziłeś kolankami pcv i laczyles z karbowana. Nie umiem znaleść takich łączników u nas
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości
  
Menu