Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Elewacja - ocieplenie budynku
#11
W pierwszej wersji myślałem o kleju z puchy ze względu ma łatwość pracy.
Ale teraz skłaniam się do kleju z worka, bo łatwiej zniwelować nierówności ściany.
Na łączeniu ściany i wieńca mam trochę nierówno...
Prawdopodobnie zbyt mocno skręciłem szalunki. Boję się, że klej z puchy nie da rady w tym miejscu.
Odpowiedz
#12
dla mnie najgorsze było szlifowanie styropianu :Smile  i docinanie pod kątem 30 stopni pod membranę (pomimo że miałem do tego maszynkę)
Michał w jedną osobę dasz radę... jak będziesz miał grafitowy to kup sobie siatkę zacieniającą...
Odpowiedz
#13
Polecasz jakąś konkretną siatkę?
Najpopularniejsze są szerokości 1,5m.
Choć poszukałem i znalazłem też szerokość 4m.


Radzio widziałem, że miałeś 2 siatki połączone ze sobą. Jakiej były szerokości? 1,5 czy 2 metry?
W jaki sposób je ze sobą połączyłeś?
Odpowiedz
#14
Ja elewację robiłem na kilka etapów, przed zimą kleiłem styropian- na piankę. Na dół listwa startowa, potem piana, płyta i jakoś idzie. Pierwszą warstwę musiałem podpierać żeby złapała piana, kolejne szły zdecydowanie lepiej. No i czysta robota. Piana z alledrogo, plus pistolet do tego.
Przed zimą udało się dotrzeć trzy ściany i pouzupełniać pianą szczeliny. Ale nie udało się zaciągnąć klejem. Elewacja przestała do wiosny, w zeszłym tygodniu, po trzech dniach walki w dwie osoby udało się zaciągnąć klejem. Polecam zaciągać w dwie osoby, jedna na górze druga pod rusztowaniem.
Użyłem kleju atlas, siatka czerwona ze słoniem, styro 20cm biały. Zostało tylko kolor zrobić Smile
Odpowiedz
#15
kupiłem na allegro 2x25 90% (144zł plus wysyłka) do tego doczepiłem plandeke (dociętą tak żeby pasował Smile) połączone są opaskami ściągającymi
Odpowiedz


#16
A czemu siatka, a nie właśnie plandeka?

Lepiej się nadaje, czy jest tańsza?
% zacienienia rozumiem, że im większy, tym lepszy?
Te tańsze mają po ok. 50%.

Sylwesterrr dzięki za info.
Ile puszek kleju Ci poszło?
Jakiej firmy?
Ściany wymurowane równo, czy da się coś poprawić na kleju z puchy?
Ile czyścików do tego? Tongue
Jeden pistolet wytrzymał taką "produkcję masową"?
Odpowiedz
#17
(17.04.2019, 21:48)Michał G. napisał(a): A czemu siatka, a nie właśnie plandeka?

Lepiej się nadaje, czy jest tańsza?
% zacienienia rozumiem, że im większy, tym lepszy?
Te tańsze mają po ok. 50%.

Sylwesterrr dzięki za info.
Ile puszek kleju Ci poszło?
Jakiej firmy?
Ściany wymurowane równo, czy da się coś poprawić na kleju z puchy?
Ile czyścików do tego? Tongue
Jeden pistolet wytrzymał taką "produkcję masową"?

można zacienić czymkolwiek ja tą siatkę wykorzystam do ogrodzenia na innej działce...
% zacienienie może być niższy ja potrzebowałem wyższy bo wiedziałem że docelowe przeznaczenie tej siatki jest inne
u mnie piany poszło sporo 36 puszek 4 pistolety 3 czyściki (bo robiłem na raty, pistolety miałem gratis). spokojnie idzie zniwelować różnice... zresztą dobrze się szlifuje styropian tylko jest niedobry hehe trochę się go nawdychałem....
Odpowiedz
#18
Kleju i czyścików spodziewałem się, że więcej pójdzie Wink
4 pistolety przerażają Tongue
Dobrze, że Ci je dołożyli gratis.

Ja mam taki niby lepszy, metalowy, rozbieralny firmy DenBraven. Ale już zajechany po roku - mimo wszystko. Też dostałem za chyba 1zł przy zakupie 8 czy 10 klejów, jeszcze do XPS na fundament Wink
Odpowiedz
#19
                           
U mnie podobnie z klejem z puszki, pistolet jeden poległ- w sumie mój błąd. Czyściki w zależności jak bardzo prace rozłożysz w czasie. Przy ciągłej robocie nie brał bym więcej niż 5 ( w sumie później i tak piana będzie do czegoś potrzebna więc to się nie zmarnuje)

Ściany robiłem sam i w sumie wiedziałem jak zrobiłem. Powiem tak: korekt nie musiałem robić, przy wieńcu w 3 miejscach musiałem odbić nadlany beton. Reszta w porządku. Wiązary mam proste więc na wieńcu przykleiłem ostatnie płyty styro tak że wystają zdecydowanie dużo nad przyszłą podbitkę.

Po ułożeniu elewacji i tak tara idzie w ruch, wszystko idzie wyrównać :Smile
Ps. pierwszy raz wstawiam jakiekolwiek zdjęcia na forum, to moja praca nad ociepleniem Smile
Odpowiedz
#20
Też właśnie się zastanawiam nad klejem z puszki, tylko ciekawe jak to wygląda z klejem z worka. 36puszek na ile worków kleju (mowa tutaj o samym klejeniu, styro nie o siatce)

Też mam pistolet DenBraven ale po klejeniu od fundamentu i innych dupereli już się zkichał. Niby rozbieralny ale się psuję
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu