Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kadzidło pod Ostrołęką
Question 
Wiadomo Łukasz to człowiek który wyniósł życiowy kOŁczing na wyższy poziom. Także chcąc uciec z blokowej klatki wziąłem się za spełnianie naszych marzeń o własnych czterech ścianach.
Także w tamtym roku zakupiliśmy z żonką działkę, ogrodziliśmy ją, złożyliśmy stosowne papiery na budowę, postawiliśmy szopkę drewnianą pod cele budowy, wc plus miejsce na jakiś socjal i grill.
Plan na ten rok bez kredytowania własnymi siłami wyciągnięcie stanu zero i pozostawienie fundamentów + zasyp + kanaliza bez zalania chudziaka na zimę.
Zaczęliśmy w tym roku od zrobienia wykopu i chyba kaparkowy się zagalopował bo wyciął dół na głębokość +/- 1m (prawdopodobnie będzie trzeba zaszalować troszkę wyżej, albo zostanie jak jest i pójdzie więcej bloczka) strefa przemarzania to 1,3m
Na te chwilę brak prądu podłączenie Październik 2019, woda miejska w trakcie podłączania (podchodzą wody gruntowe i zasypuje nam się wykop.

Odpowiedz
(15.04.2019, 15:44)Kulig napisał(a): wyciągnięcie stanu zero i pozostawienie fundamentów + zasyp + kanaliza bez zalania chudziaka na zimę.

Tzw. "stan zero" to właśnie podłoga na gruncie - chudziak.
Pierwszym etapem (przed murowaniem ścian fundamentowych) są ławy fundamentowe Wink

Bardzo fajnie, że masz już zagospodarowaną działkę.
Ogrodzenie i budynek na duży plus. Powodzenia!
Odpowiedz
Okej ta terminologia czasami sprawia mi jeszcze problem Wink etap jaki chce osiągnąć to wyjście z ziemi.
Stoję jeszcze przed dylematem czy 
Zaizolowac ocieplić zakopac ściany fundamentowe i zostawić tak ja zime
Czy lepiej zostawić w stanie surowym ścianę fundamentową bez zasypywania Wink
Odpowiedz
Zaizolowac ocieplić zakopac ściany fundamentowe i zostawić tak na zime
Odpowiedz
dołączam się do przedmówcy. Powodzenia!
Odpowiedz

Ja tak właśnie wykonałem fundamenty przed zeszłą zimą, czyli bez wylanego chudziaka, tylko zasypane wewnątrz piaskiem. Miałem duży plus, że wstawiłem rurę przepust na kanalizację w ścianie fundamentowej i od tego miejsca zrobiłem fosę poza fundamenty. Chodziło o wypuszczenie wody która zbierała się wewnątrz fundamentów a było jej sporo.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Menu