Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pochwalcie się swoimi kuchniami
#1
Witam Wszystkich  

Szukam inspiracji kuchni i mam mały dylemat czy kuchnie z gotowych elementów która niewątpliwie jest tańszym rozwiązaniem czy meble pod wymiar gdzie wszyscy mówią że jakościową są lepsze co za tym idzie cenny naprawdę dużeSmile ,co polecacie i ile mniej więcej myślicie przeznaczyć na kuchnie ..? oczywiście to jest kwestia indywidualna ceny są różne i zdaje sobie sprawe ze to temat rzeka .
Jeśli można też prosić o zdjęcia kuchni lub ewentualnych aranżacji może waszych już gotowych kuchni .

z góry dziękuje i pozdrawiam wszystkich 

Agnieszka Big Grin
Odpowiedz
#2
Meble z ikea. Okna podniesione na 95cm by nic nie zahaczało (są wyższe od standardowych)
https://www.ikea.com/pl/pl/catalog/categ...hen/23598/
Kuchnia bardzo podobna do tej ze zdjecia, dochodzą u mnie jeszcze  meble pod oknem.


Załączone pliki Miniatury
   
Obrazki
   
Odpowiedz
#3
U nas kuchnia w kształcie podkowy (litera U).
Fronty będą lakierowane i dodatkowo ryflowane.
Sporo szafek wiszących. Wszystkie w formie witrynek ze szprosami.
Meble robione na wymiar.
Czyli w skrócie żona wymyśliła sobie wszystko co najdroższe.
Wyjdzie ok. 16,5 tys.
Do tego blat granitowy, wchodzący w okno jako parapet. Powierzchnia ok 4,2m2. Ceny przeważnie ok. 6-7 tys. za taką powierzchnię.
Jako "opaska" lakobel. Szacuję ok. 1500zł.
AGD ok. 7 tys.
Odpowiedz
#4
Co sadzicie o meblach z tej firmy link : BLACK RED WHITE teraz promocja 30% Smile https://www.brw.pl/


dziekuje za odpowiedzi Smile
Odpowiedz
#5
(09.03.2019, 21:39)agnes2200 napisał(a): Co sadzicie o meblach z tej firmy link : BLACK RED WHITE  teraz promocja 30% Smile https://www.brw.pl/


dziekuje za odpowiedzi Smile

Dzisiaj w byłem w BRW żeby zobaczyć ale się spóźniłem bo na budowie mi zeszło... Co do jakości kuchni to zależy kto mówi każdy swoje chwali. Dzisiaj z "gotowców" zrobi się każdy wymiar praktycznie co 5cm. My szukamy białej kuchni najlepiej gładkiej niestety w casto nas nie przekonała biała, chociaż w domu w którym obecnie mieszkam mam z casto i naprawdę szafki wykonane bardzo solidnie użytkuje 2 lata i nic złego się nie dzieje z nimi. Nasza kuchnia będzie w kształcie litery U. Przed nami wizyta w BRW i Ikei .... mam nadzieje że coś się znajdzie.
Odpowiedz


#6
My mamy Ikea góra biała lakier dół askersund. Koszt mebli ok 9-10 tys blat 1100, sprzęt wszystko 6 z groszem. Koszt uslug8 montażu mebli 1950 plus reszta ok 1000. My składaliśmy sami wszystko. Kształt U
Pytania w sprawie tynków maszynowych http://www.forum.domza150tysiecy.pl/thread-338.html
Odpowiedz
#7
Najbardziej popularne są obecnie białe na wysoki połysk. A co powiecie na  [Obrazek: 49373580_785387875146905_175504335935897...1547117303]  Trochę z lakieru trochę ze zwykłej płyty meblowej. I wcale nie była taka droga
Odpowiedz
#8
(09.03.2019, 21:20)Michał G. napisał(a): Meble robione na wymiar 16,5 tys.
Blat granitowy ok. 6-7 tys.
Lakobel ok. 1500zł.
AGD ok. 7 tys.

Czy w cenie 16,5tyś jest blat granitowy? Chyba nie? Sam blat wychodzi około 5tyś. Więc jezeli w tej kuchni śą drogie systemy to troche zaniska ta cena.
Odpowiedz
#9
U mnie absolutnie nie blat granitowy.Naoglądałem się amerykańskich programów,
wywalają granitowe (plamy,odbarwienia itd) a montują konglomeratowe.Coś
wiec musi być na rzeczy.
Odpowiedz
#10
Wink 
(07.06.2019, 13:19)sierzant napisał(a): U mnie absolutnie nie blat granitowy.Naoglądałem się amerykańskich programów,
wywalają granitowe (plamy,odbarwienia itd) a montują konglomeratowe.Coś
wiec musi być na rzeczy.

Konglomerat to nic innnyego jak zmielony granit z żywicą. Więc tak naprawdę tak samo się odbarwi konglomerat jak sam granit. Widziałem kilka Amerykańskich programów i zauważyłem że często kładą blaty z marmuru który się kompletnie na blat nie nadaje bo się właśnie odbarwia. Blat granitowy nie będzie się odbarwiał jeżeli go raz na jakiś czas zaimpregnujemy. Kiedy to zrobić? Jest coś takiego jak test mokrej ściereczki. Zostawiamy mokrą scierkę na noc na blacie. Jak rano będzie plama ( spokojnie jak wyschnie to plama zniknie) to znaczy ze czas na impregnaję.
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu