Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wjazd, staw.
#1
Witam. 
 
Mam kilka pytań. 
1. Mam działkę teraz jest to łąka i chciałbym zrobić tam wjazd(mostek) czy muszę mieć na to jakieś pozwolenie? Czy mogę zrobić Sobie ten wjazd w takim miejscu gdzie mi pasuje? Za kilka lat mam w planach wybudować tam dom czy będzie jakiś problem z takim wjazdem? 
2. Chce podnieść na tej działce teren o jakieś 30-40cm czy na to też muszę mieć jakieś pozwolenie? I czy dobrze zrobię jak teraz wywiozę ten teren ziemią, bo za kilka lat chce mieć tam dom czy lepiej zostawić tak jak jest a później w czasie budowy domu podnieść ten teren?
3. Chce wykopać staw czy też muszę to gdzieś zgłosić? Staw nie będzie jakiś duży. I jakie powinny być odstępy od działek sąsiadujących obok?
4. Jakie są ceny mniej więcej jeśli chodzi o wytyczenie działki i lasu. Chodzi mi o to żeby wiedzieć dokładniej skąd dokąd i jak szeroko mam działkę. Czy geodeta liczy sobie za wbicie palika?
Odpowiedz
#2
1. Jak droga gminna to nie potrzebujesz pozwolenia
2. Nie musisz mieć pozwolenia. Co do podnoszenia to lepiej będzie budynek podnieść wyżej a póżniej obsypać. Wymiana gruntu czy też podnoszenie wiąże się ze znacznymi kosztami
3. Najlepiej udaj się do urzędu i zapytaj
4. Geodeta liczy sobie drogo. Zależne od regionu i wilekości dziłaki
Odpowiedz
#3
Tzn. Jest to droga powiatowa i obok tej drogi jest ta działka. Więc nie trzeba żadnych pozwoleń. Mogę bez problemu robić ten wjazd gdzie mi się podoba? Ale geodeta liczy Sobie za wbity palik czy jak?
Odpowiedz
#4
jak droga powiatowa to musisz uzyskać pozwolenie. Chcesz zrobić zjazd z drogi powiatowej na działkę?. Nie wiem jak geodeta liczy. ja za wytycznie działki i sprawdzenie granic zapłaciłem 1000zl, działka 21A
Odpowiedz
#5
Tak właśnie. Czyli jednak muszę mieć te pozwolenie. Każdy robi sobie wjazdy i wątpię żeby mieli pozwolenie. Też mógłbym tak zrobić tylko chce żeby to było już porządny wjazd a nie mam zamiaru go później rozwalać, bo komuś się nie spodoba. Działka ma niecały hektar i kawałek lasu nie pamiętam dokładnie ile.
Odpowiedz


#6
Pozwolenie nic cię nie kosztuje. Zrobisz samowolkę to później mogą być problemy np przez uczynnego sasiada. A na tej łące jest plan zagospodarowania?
Odpowiedz
#7
My z mężem też robiliśmy wjazd na swoją działkę. Położona jest przy drodze gminnej. I składaliśmy w gminie wniosek o wydanie zgody na wykonanie zjazdu z posesji ale nie pamiętam czy to coś kosztowało. Składaliśmy napisany przez nas wniosek podpatrzony w internecie plus mapkę z ręcznie naniesionym położeniem zjazdu tam gdzie nam pasowało (mapka skserowana z mapek które składaliśmy później gdzieś przy staraniach o pozwolenie na budo). Później przyszło nam pismo za około miesiąc od wójta w którym były wytyczne że np wjazd musi mieć np szerokość nie mniejszą niż.. itp. Ale w gminie powiedzieli nam że nie ma możliwości żebyśmy nie dostali zgody na wybudowanie zjazdu z posesji.
Jeśli chodzi o geodetę - u nas za wytyczenie jednej osi liczą sobie 150 zł, więc trzy strony - 450 zł, paliki drewniane były w cenie aczkolwiek wiem że niektórzy geodeci tych palików nie mają w cenie i ich przygotowanie leży w kwestii inwestora
Odpowiedz
#8
No właśnie pewnie znajdzie się jakiś uczynny sąsiad co mu będzie przeszkadzać. Jest to działka budowlana.

Dzięki za informację.
Odpowiedz
#9
To skladaj papiery na zjazd. Nawet do miesiąca może trwać wydanie takiej decyzji
Odpowiedz
#10
Będzie trzeba.
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu