Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pytania nowicjusza
#1
Witam. Jestem jeszcze na etapie wyboru projektu i zainteresował mnie projekt Łukasza. Jako "świerzak" mam parę pytań.

1. Interesuje mnie ten projekt ale z dachem dwuspadowym. Czy istnieje możliwość zakupu już projektu z uwzględnionym dachem dwuspadowym? Koszt zmiany w projekcie trochę mnie przeraża.

2. Chciałbym też wybudować garaż murowany wolno stojący za domem. Czy lepiej już zaopatrzyć się w projekt i uwzględnić go od razu przy adaptacji domu? Czy na spokojnie w późniejszym czasie się tym zająć? Dodam tylko że garaż był by budowany już po skończeniu domu co może zająć parę lat.
Odpowiedz
#2
Dach dwuspadowy niestety musi zaprojektować architekt przy adaptacji.
Garaż lepiej uwzględnić od razu i załatwić to jednym pozwoleniem na budowę.
Odpowiedz
#3
Dachu dwuspadowego nie musi zaprojektować architekt jeżeli masz wiązary prefabrykowane jak w naszym projekcie
( chyba żaden tego nie robi, bo robi to firma wykonująca wiązary która ma do tego swoje oprogramowanie, potrzebują tylko lokalizację, wymiary, pokrycie dachu itp. dajemy rzuty z projektu i im to wystarczy)
Architekt zmienia tylko w trakcie adaptacji rzuty elewacji i "podbija projekt wykonawcy wiązarów.
Większość arch. za zmianę dachu na dwuspadowy chce kasować duże pieniądze a mało mają z tym pracy...
( trzeba im wtedy powiedzieć ze więźba prefabrykowana i oni nie muszą nic liczyć tylko zmienić na rysunkach rzuty elewacji a to jest 15 -20 min rysowania i jakoś nagle schodzą z ceny za tą zmianę)
U mnie byłem dogadany tak że załatwiam projekt wiązarów na dachu dwuspadowy ( od producenta wiązarów- złożyć zapytanie ofertowe, zwykle projekt i wycena jest za darmo),
architekt to podbija, dokłada do projektu i składa w starostwie starając się o pozwolenie na budowę.
Odpowiedz
#4
Garaż do 35m2 postawisz bez projektu i pozwolenia... Wystarczy Zgłoszenie mozesz to spokojnie zrobić w późniejszym czasie
Odpowiedz
#5
Projektu wiązarów to Ci raczej nikt za darmo nie zrobi.
Pytania w sprawie tynków maszynowych http://www.forum.domza150tysiecy.pl/thread-338.html
Odpowiedz


#6
u mnie wystarczyło samo zapytanie ofertowe... dali cenę rysunki itp. i wystarczylo to do pozwolenia na budowę... niektore firmy biorą za to pieniądze i jesli zdecydujesz sie brac o nich to odliczają to potem od ceny koncowej
Odpowiedz
#7
Rysunki to nie projekt
Pytania w sprawie tynków maszynowych http://www.forum.domza150tysiecy.pl/thread-338.html
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu