Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
....//##Scianki działowe##//...
#1
Siema, cześć, witam.
No i zaczelismy walkę z działówkami. Jesteśmy juz w połowie w sumie, bo jedna strona jest zamknięta.....ale jak jedna strona zamknieta???? A no tak:
Profil CW 75
Płyta OSB 12
Płyta rigips
Wełna 75 mnie
A tak to wygląda: Smile 
   
   
   
   
   
Odpowiedz
#2
Normalnie Ameryka Smile ciekawie to wygląda.... Co zadecydowało o takim rozwiązaniu?
Odpowiedz
#3
Przede wszystkim czas, ponieważ działówki murował bym z pół roku, a po drugie lepsza akustyka ścian.
Odpowiedz
#4
Działówki pół roku? Chyba z klocków lego kolego. Nawet robiąc jedną warstwę działówek przez tydzień całość zrobisz po 3 miesiącach.
Odpowiedz
#5
Ciekawe jak finalnie wyjdzie to cenowo taniej czy drożej od tradycyjnych ścianek Smile
na plus to na pewno to że nie trzeba ich tynkować tylko łączenia płyt zaszpachlować i gotowe do malowania Smile
Odpowiedz


#6
Lepsza akustyka ścian?

A nie przypadkiem gorsza?
Odpowiedz
#7
(11.02.2019, 16:06)GromM napisał(a): Lepsza akustyka ścian?

A nie przypadkiem gorsza?
Poszukaj, sprawdź informacje na ten temat i dopiero wstawiaj komentarze, pozdrawiamSmile

(11.02.2019, 08:50)qwerty napisał(a): Działówki pół roku? Chyba z klocków lego kolego. Nawet robiąc jedną warstwę działówek przez tydzień całość zrobisz po 3 miesiącach.
Postawienie ścianek tym systemem w dwie osoby zajmuje jakieś 5 dni. Już z otworami na gniazdka. Skoro dobrze się czujesz w murowaniu, to spokoSmile i jak to mówią starzy murarze "co murowane, to murowane" Smile

(11.02.2019, 10:07)adrex7 napisał(a): Ciekawe jak finalnie wyjdzie to cenowo taniej czy drożej od tradycyjnych ścianek Smile
na plus to na pewno to że nie trzeba ich tynkować tylko łączenia płyt zaszpachlować i gotowe do malowania Smile
Cenowo wyjdzie taniej. Sam tynk kosztowałby jakieś 5 tysięcy. A ja za materiał na ściany dałem jakieś 6 tys brutto. Dokładnie nie pamiętam i nie mam faktur teraz przy sobie. PozdrawiamSmile
Odpowiedz
#8
a nośne będziesz obklejał też płytami?
Pytania w sprawie tynków maszynowych http://www.forum.domza150tysiecy.pl/thread-338.html
Odpowiedz
#9
(11.02.2019, 21:06)maciej87 napisał(a): a nośne będziesz obklejał też płytami?
Na ściany nośne poloze cienka warstwę tynku i zatopienie siatkę elewacyjna.
Odpowiedz
#10
Pisząc o 3 miesiącach miałem na myśli tak jak pisałem 1 warstwę przez tydzień czyli pracując po godzinach + sobota i to samemu.
Robiąc to tak jak piszesz w 2 osoby co dziennie można zrobić bez problemu 1 warstwę. Czyli max 2 tygodnie i masz ściany. Wiadomo jeszcze tynk. Jak w 5 dni postawić wszystko i zaszpachlujesz na gotowo to ok to będzie szybciej o tydzień. Ale czy warto? Potem celujesz w profil żeby obrazek powiesić czy szafkę. No ale domy szkieletowe też się buduje i są ok
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu