Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Gorzów Wielkopolski/Zakanale/Siedlice
#11
Też mi się nie podoba dach 2 spadowy, szczególnie przy tej bryle, ale cóż.. jest jeszcze jedno rozwiązanie. Jeśli przywrócą ten MPZP, który obowiązywał do 8.01.2019 w momencie kiedy nie będę stawiał jeszcze dachu to mogę wnieść prośbę do urzędu o zmiany w projekcie, które i tak już mam teraz zrobione.

Co ja gadam, bez sensu rozwiązanie, Przecież na wiązary też się czeka...czyli muszę godzić się z dachem 2 spadowym. Może uda mi się coś ciekawego kiedyś zrobić na górze.
Odpowiedz
#12
U nas wiązary pod poddasze użytkowe 30tys, obciążenie 200kg\m2. na górze mamy 33m2. Jest 8 podwójnych wiązarów. Jeśli ktoś chce więcej przestrzeni na górze to faktycznie dwuspadowy będzie lepszy i napewno tańszy  Smile


Załączone pliki Miniatury
       
Odpowiedz
#13
Wróciłem od Pani Architekt, po prostu kazała dziś się zdecydować bo i tak będzie trochę roboty i tak. Muszę dziś podjąć decyzję czy dach ma być dwu czy czterospadowy. Wczoraj jeszcze myślałem, że koszta związane ze wzmocnieniem wiązarów odrobię sobie na blachodachówce i dachu dwuspadowym, przy okazji zyskując większa przestrzeń na pokój na górze. Narzeczona woli mieć dach czterospadowy a nie stodołę ;p. Potrzebuję orientacyjnych kosztów. Wiązary to około 10 tys + jeszcze dodatkowe 30m2 pokrycia dachu. Słyszałem, że blacha przy czterospadowym też nie ma sensu bo za dużo odpadów idzie z blachy i wcale nie oszczędzę. Z góry dzięki pomoc. Smile Najwyżej jak nie będę wiedział co zrobić to rzucę monetą : D Pozdrawiam.
Odpowiedz
#14
z tego co wiem różnice są na prawdę nie wielkie a wizualnie 4 spady wyglądają lepiej. Wink Ale wybór jest twój. Powodzenia.
Odpowiedz
#15
Tutaj nie szukaj oszczędności, zrób taki dach jaki Wam się bardziej podoba. 
Nie jestem przekonany czy poddasze użytkowe i blachodachówka to dobre połączenie, jeżeli to z pełnym deskowaniem , a to już dodatkowe koszty.
Ja mam kopertę  krytą dachówką - dobry wybór, niestety tylko stryszek - trochę żałuję.
Odpowiedz


#16
moim skromnym zdaniem cokolwiek wybierzesz to i tak będzie to najdroższe pomieszczenie w całym domu. W moim przypadku za 20 metrów strychu dałem z 60000 zł jak nie więcej. Drugi raz jakbym budował dom to tylko parterówka z płaskim dachem.
Odpowiedz
#17
Decyzja podjęta. Dom będzie z dachem czterospadowym o kącie nachylenia 40 stopni, pokryty blachodachówką antracytową. Poddasze użytkowe.
Odpowiedz
#18
Jest tyle gotowców. Po co ci "domza" z takimi przeróbkami.
Mając wybudowany dom i wiązary, nigdy bym nie poszedł
w poddasze użytkowe.W twoim wypadku:
dom czterospadowy,strop lany i dachówka.
Ale to tylko moje zdanie.  Wink
Odpowiedz
#19
Panie sierżancie. Chyba nie czytał Pan żadnej mojej wiadomości w tym watku. Kupilem projekt, który pasował pod ówczesny mpzp, to że wyszedł po nowym roku dym gdy projekt już był po adaptacji i teraz muszę dostosowac do poddasza użytkowego i dachu o kącie nachylenia 40 stopni to co innego. Pozdrawiam
Odpowiedz
#20
Szkoda tych 4500 zł za projekt i adaptację...
Choć musisz przeliczyć, czy zmiana projektu przypadkiem nie wyjdzie taniej...

Ewentualnie poczekać te pół roku.

Dachu kopertowego 40 stopni chyba jeszcze nie było w tym projekcie Wink
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu