Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
folia paroizolacyjna i taśmy narożnikowe
#1
Witam mam taki problem, zamierzam kupić folie paroizolacyjna aluminiową i zastanawiam się jak przykręcę płyte g/k do stelażu a między stelażem a płytą g/k będzie ta folia to jak ją przykręcę to wkrętem w niej zrobie dziurę. I czy ona powinna być w tym miejscu, czy gdzieś indziej albo jak to zrobić żeby było dobrze.  I jakiej firmy folie najlepiej kupić

I czy ta folia aluminiowa daje coś porównując do zwykłej foli paroizolacyjne. Z góry dzięki.

I czy mógłby ktoś doradzić, jaka taśmę na łączenie płyt g/k kupić najlepiej.
Odpowiedz
#2
Hej
Tak, zrobisz dziurę i chyba tego nie obejdziesz..ja kupiłem srebrna folie, kleiłem do stelaża i na to płyta.
A co do łączenia to dawałem flizeline i uniflott. Taśma papierowa ponoc lepsza, ale jako że sam robię to latwiej mi flizeline dać.
Odpowiedz
#3
a co lepsze zwykłą folia np: isover czy alu. strotex al 150
Odpowiedz
#4
Nie robię tego na co dzień ..więc nie odpowiem.Ja dałem strotexa, ale obstawiam że fachowcy wskaza na isover.
Odpowiedz
#5
Zwykla folia paroizolacyjna wystarczy, ale powinna posiadac atest (sa tez bez atestu, tych nie polecam).
Jesli chodzi o polaczenia plyt...fizeline lepiej dac z twarda gladzia typu START, natomiast papierowa tasme polecam dawac na gotowe gladzie, sa bardziej elastyczne i wowczas papier spelni swoja funkcje przy spoinowaniu. Ja bede dawal papier z gotowa gladzia, pozdrawiam
Odpowiedz


#6
Witam,
Dokładnie zwykłą folia paro wystarczy nie ma sensu przepłacać. a co do połączeń płyt to na oryginalnych fazowanych krawędziach UNIFLOT bez flizeliny !! a na szlifowanych z flizeliną. Nie ma mocniejszego gipsu zbrojonego i tak producent zaleca czytaj na opakowaniu. Mój sufit 9 miesięcy ma wiatry itp itd zero rysy na suficie. !!
Czytaj zalecenia na opakowaniu a nie szukaj inspiracji na poprawki bo JANUSZE wiedzą lepiej bo tak od lat robią i było dobrze.
Masz drewniany strop połączony z dachem wiec nie stosuj gipsów i gładzi szpachlowych. takie możesz zastosować na suficie podwieszanym pod betonowym stropem
Pozdrawiam
Odpowiedz
#7
A szpachel firmy ardex jest lepszy od uniflot.
Odpowiedz
#8
(27.01.2019, 01:06)krejsTv napisał(a): A szpachel firmy ardex jest lepszy od uniflot.

Poczytaj
Odpowiedz
#9
szukałem, ale nie mogę znaleźć nic na ten temat. a jak coś jest to na niemieckich stronach.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości
  
Menu