Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
etap 10 - strych i strop
#1
Strych: na wiązarach prostopadle zamontowałem deski które mi zostały po ekipie z wiązarów w odległości co ok 20-30 cm następnie na nich przymocowałem płytę osb 22mm zostawiłem miejsce na schody zamontuję później. Co do stropu to tak ocieplenie będzie takie: 15cm wełny mineralnej szklanej knauf 039 między wiązarami na sznurkach zresztą to już mam zrobione. Zdecydowanie lepiej praca przebiegała że najpierw sznurkowanie a potem od góry wełna niż w drugą stronę... warto kupić nóż na allegro do wełny i styropianu ja kupiłem taki https://allegro.pl/oferta/noz-do-welny-m...YjI4MDQ%3D

i spoko dał radę na pierwszej warstwie czasem go przejechałem na szlifierce jak się stępił. 
Druga warstwa wełna mineralna szklana knauf 20cm 035 na stelażu... pracuje nad tym. Więcej info wkrótce...


Załączone pliki Miniatury
   
Odpowiedz
#2
Też posługiwałem się tym nożem ( dobrze idzie tylko tą piłką)- ogólnie mogę polecić
Pytania w sprawie tynków maszynowych http://www.forum.domza150tysiecy.pl/thread-338.html
Odpowiedz
#3
Widzę że pierwsza warstwa wełny jest położona a nie masz wieszaków, sufit będziesz wykonywać na ES-ach ?  Jeśli tak to co zdecydowało o takim wyborze?
Odpowiedz
#4
wieszaki teraz daję podnoszę wełnę i montuje nie ma z tym najmniejszego problemu, tam gdzie rozmieszczenie wiązarów nie pozwalało na zamontowanie zrobiłem poprzeczki (dwie deski skręcone razem). Stelaż będzie trzypoziomowy


Załączone pliki Miniatury
           
Odpowiedz
#5
Zalezy ci zeby dogrzewac strych? Welna ulozona dosc niedbale a izolacja jest po to by chronic przed uciekaniem ciepla... na zdjeciach widac duzo dziur w efekcie skutecznie izolowac bedzie tylko 2warstwa welny jesli ja dobrze i szczelnie ulozysz...
Odpowiedz


#6
Jakie niedbale?
Na pierwszych zdjęciach wełna jest trochę popodwijana, bo przykręcał wieszaki, ale na ostatnim wszystko jest już w porządku.
Odpowiedz
#7
(01.01.2019, 12:33)taksidrajwer napisał(a): Jakie niedbale?
Na pierwszych zdjęciach wełna jest trochę popodwijana, bo przykręcał wieszaki, ale na ostatnim wszystko jest już w porządku.

Dokładnie .... teraz jest wszystko szczelnie Smile
Odpowiedz
#8
Radziu, co to za laser?
może bosch pll 360 ?
Ja to się sprawuje,muszę też kupić.
Odpowiedz
#9
Dokładnie to ten model. Dobrze się sprawuje przede wszystkim laser wyraźny na wszystkich odległościach w tym domu.
Odpowiedz
#10
Dzisiaj korzystając z chwili na budowie postanowiłem sprawdzić wełnę na drugą warstwę - knauf unifit 035 o grubości 20cm rozciąłem opakowanie i rozwinęła się bardzo sprężysta wełna tnie się ją jak hmm materac w porównaniu z knaufem naturoll pro 039 15cm, którą mam na pierwszej warstwie to różnica dzień a noc myślę że jakbym miał unifita 035 dać na pierwszą warstwę nie musiałbym sznurkować.


Załączone pliki Miniatury
   
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu