Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Projekt domu za 150k + senioratka ?
#1
Dzień dobry.

Postaram się opisać jak najdokładniej to czego szukam.

Chodzi mi o to żeby projekt domu za 150 tysięcy trochę przedłużyć (nominalne wymiary to 1254x1029cm). Chciałbym poszerzyć projekt do około 1554x1029cm, zrobić dodatkowe niezależne wejście i aneks kuchenny i małą łazienkę. Pokój kolo kotłowni otworzyć na drugą stronę, uzyskam wtedy salon z aneksem mała łazienkę i sypialnie. W ten sposób dom zostanie podzielony i powstanie tzw. dom dwupokoleniowy. Chciałbym zapytać czy jest taka opcja, jak to widzicie, czy macie jakieś uwagi, porady.


Pozdrawiam.
Odpowiedz
#2
(21.12.2018, 11:47)AdamZ napisał(a): Dzień dobry.

Postaram się opisać jak najdokładniej to czego szukam.

Chodzi mi o to żeby projekt domu za 150 tysięcy trochę przedłużyć (nominalne wymiary to 1254x1029cm). Chciałbym poszerzyć projekt do około 1554x1029cm, zrobić dodatkowe niezależne wejście i aneks kuchenny i małą łazienkę. Pokój kolo kotłowni otworzyć na drugą stronę, uzyskam wtedy salon z aneksem mała łazienkę i sypialnie. W ten sposób dom zostanie podzielony i powstanie tzw. dom dwupokoleniowy. Chciałbym zapytać czy jest taka opcja, jak to widzicie, czy macie jakieś uwagi, porady.


Pozdrawiam.

Jest taka opcja - bez problemu zrobi Ci to architekt adaptujący. Tylko, czy ma to logiczny i finansowy sens? Rozważ lepiej kupienie innego projektu, który będzie Ci bardziej odpowiadać.
Odpowiedz
#3
(21.12.2018, 12:01)marcinur napisał(a):
(21.12.2018, 11:47)AdamZ napisał(a): Dzień dobry.

Postaram się opisać jak najdokładniej to czego szukam.

Chodzi mi o to żeby projekt domu za 150 tysięcy trochę przedłużyć (nominalne wymiary to 1254x1029cm). Chciałbym poszerzyć projekt do około 1554x1029cm, zrobić dodatkowe niezależne wejście i aneks kuchenny i małą łazienkę. Pokój kolo kotłowni otworzyć na drugą stronę, uzyskam wtedy salon z aneksem mała łazienkę i sypialnie. W ten sposób dom zostanie podzielony i powstanie tzw. dom dwupokoleniowy. Chciałbym zapytać czy jest taka opcja, jak to widzicie, czy macie jakieś uwagi, porady.


Pozdrawiam.

Jest taka opcja - bez problemu zrobi Ci to architekt adaptujący. Tylko, czy ma to logiczny i finansowy sens? Rozważ lepiej kupienie innego projektu, który będzie Ci bardziej odpowiadać.



Ja całe życie w bloku, nie wiem jak to działa dlatego pytam. Za mieszkanie myśle że jestem w stanie wziasc 250 tysięcy no i tak kombinuje. Jeśli moje pytania są jakieś "banalne" to przepraszam. Jestem lajkiem, wpisałem w wyszukiwarce na forum "senioratka" itd i nic nie wyskoczyło dlatego pytam Smile
Odpowiedz
#4
[quote pid='15000' dateline='1545388944']



Ja całe życie w bloku, nie wiem jak to działa dlatego pytam. Za mieszkanie myśle że jestem w stanie wziasc 250 tysięcy no i tak kombinuje. Jeśli moje pytania są jakieś "banalne" to przepraszam. Jestem lajkiem, wpisałem w wyszukiwarce na forum "senioratka" itd i nic nie wyskoczyło dlatego pytam Smile
[/quote]

Najlepiej udać się do architekta i spytać o koszty takiej przeróbki. Porównasz sobie cenę tego projektu z przeróbką do ceny adaptacji innego - bardziej Ci pasującego projektu.
Odpowiedz
#5
Powtarzam jak mantrę: jakiekolwiek zmiany, oprócz rozkładu pokoi są w tym projekcie bez sensu.
Nie korzystasz wtedy z kosztorysu,zdjęć,dzienników budowy itd. Nie korzystasz z niczego, bo tak
naprawdę budujesz inny dom. Po co więc to robić. Idziesz do architekta,mówisz czego potrzebujesz
i masz dom skrojony idealnie pod twoje potrzeby.
Odpowiedz


#6
Rozumiem. Zapewne już 2323874 razy o tym pisaliście że poza działowymi nie warto nic zmieniać. dzięki za cierpliwość. ogólnie rozrysowałem to jakbym  to widział (bez konkretnych wymiarów na okna itd no i jak mi pierwsza osoba mówi "Jak masz 500 tysięcy to może ci się uda" to tak na prawdę trochę powątpiewam :/
[Obrazek: 48414365_2207152852649164_11205792841764...e=5CD93E76]
Odpowiedz
#7
Witam. Powiększyłem projekt o metr na długości i o metr na szerokości. Architekt za adaptację 1300 więc spoko cena jak za praktycznie nowy projekt. Do tej pory poszło 40 tyś ściany nośne do wieńca, kanaliza i podłoga na gruncie. Cena z papierami. Nie jest tak źle przy większym domu. Wiązary mam wycenę na 23 tyś
Odpowiedz
#8
(24.12.2018, 20:09)Dawid2157 napisał(a): Architekt za adaptację 1300 więc spoko cena jak za praktycznie nowy projekt.

Za samą adaptację czy za wszystko łącznie z projektem zagospodarowania działki, projektem przyłączy, złożeniem papierów w starostwie?
Odpowiedz
#9
Papiery składałem sam. Cena za adaptację ze zmianami wymiarów domu, likwidacją drzwi w kotłowni, zmianą małego wc na drugą łazienkę, przyłączami, oczyszczalnią i zagospodarowanie terenu. Muszę powiedzieć że na pozwolenie czekaliśmy 3 tygodnie ale to dlatego że architekt jest lubiany w starostwie ?
Odpowiedz
#10
Masakra, 1300zł za to wszystko to jak za darmo, chyba że architekt z rodziny.
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu