Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wieniec
#1
https://youtu.be/dMZj7ccSthw?t=1024  

I teraz pytanie brzmi dlaczego 17x20 a w projekcie jest 17x23 czeski błąd czy nie ma to aż takiego znaczenia ?

Dodam jeszcze że w materiale jest błąd szpilka na strzemiono powinna mieć 84 a Łukasz podał 74 zapomniał o zakładzie
Odpowiedz
#2
Myślę, że różnica 3cm nie ma tutaj dużego znaczenia jednak ja się trzymam projektu i strzemiona mam 17x23.
Odpowiedz
#3
Jak dodasz po 7cm do wymiarów strzemion czyli po 3,5cm betonu z każdej strony to wyjdzie wieniec 24x30 dlatgo jest 17x23 żeby otulina z betonu była równa, a czy ma to jakies znaczenie to pytać konstruktora, raczej wątpie. Ja tylko mogę powiedzieć, że jak dajesz płaskownik w fundament który ma pełnić rolę uziomu fundametnowego sztucznego to z każdej strony ma być przykryty warstwą minimum 5cm betonu - to wynika z przepisów prawa budowlanego, a nie z doświadczenia.
Odpowiedz
#4
Czy dodatkowe ocieplenie wieńca styropianem od zewnątrz jest możliwe tak jak jest to przedstawione na załączonych rysunkach?


Załączone pliki Miniatury
                   
Odpowiedz
#5
na to pytanie może Ci odpowiedzieć tylko Twój projektant po przeliczeniu obciążeń, zmniejszając szerokość o 4cm dużo osłabiasz wieniec, ale kto wie czy projektant się pod tym nie podpisze
Odpowiedz


#6
Moim zdaniem bawienie się w docieplanie wieńca dodatkową cieniutką warstwą xpsa kosztem grubości wieńca jest bez sensu no chyba że planujesz ocieplać dom styropianem o grubości np 10cm lub mniej lub nie ocieplać. Przy graficie 20cm grubości to żaden mostek termiczny. Jeżeli chodzi o pierwszą warstwę bloczków "2,5" też bym się nie zdecydował. Ale konstruktorem nie jestem to jest tylko moje prywatne zdanie. Powodzenia i pozdrawiam!
Odpowiedz
#7
Podpisuję się pod postem wyżej
Pytania w sprawie tynków maszynowych http://www.forum.domza150tysiecy.pl/thread-338.html
Odpowiedz
#8
(18.12.2018, 16:49)MMichał napisał(a): Jak dodasz po 7cm do wymiarów strzemion czyli po 3,5cm betonu z każdej strony to wyjdzie wieniec 24x30 dlatgo jest 17x23 żeby otulina z betonu była równa, a czy ma to jakies znaczenie to pytać konstruktora, raczej wątpie. Ja tylko mogę powiedzieć, że jak dajesz płaskownik w fundament który ma pełnić rolę uziomu fundametnowego sztucznego to z każdej strony ma być przykryty warstwą minimum 5cm betonu - to wynika z przepisów prawa budowlanego, a nie z doświadczenia.

Możesz podać źródło do przepisów prawa budowlanego, które zabraniają wypuszczenia elementu stalowego "płaskownika, bednarki" nie będącego elementem konstrukcyjnym zbrojenia fundamentu poza obrys betonu? 
Uziom fundamentowy to uziom sztuczny czy naturalny?
Odpowiedz
#9
mario74 jak będę w firmie i będę miał chwilę to podeślę przepis. Nie chodzi o wypuszczenie, bo wypusty robisz normalnie. Chodzi o płaskownik popularnie zwany bednarką który ma pełnić rolę uziomu fundamentowego sztucznego.
Uziom fundamentowy ma dwa rodzaje - sztuczny i naturalny. Naturalny - w skrócie wykorzystujemy pręty zbrojeniowe ławy/płyty które oczywiście muszą być galwanicznie ciągłe (odpowiednie łączenia), mają właściwy przekrój itd (wiecej w normie PN-EN 62305-1:2008). Sztuczny to nic innego jak właśnie płaskownik/bednarka zatopiona w ławie i tutaj pojawia się w normie tylko nie pamiętam której zapis o otulinie z betonu grubości 5cm.
Odpowiedz
#10
(30.12.2018, 15:15)radzio napisał(a): Moim zdaniem bawienie się w docieplanie wieńca dodatkową cieniutką warstwą xpsa kosztem grubości wieńca jest bez sensu no chyba że planujesz ocieplać dom styropianem o grubości np 10cm lub mniej lub nie ocieplać. Przy graficie 20cm grubości to żaden mostek termiczny. Jeżeli chodzi o pierwszą warstwę bloczków "2,5" też bym się nie zdecydował. Ale konstruktorem nie jestem to jest tylko moje prywatne zdanie. Powodzenia i pozdrawiam!

Ma to sens tylko przy roletach/żaluzjach. Nie widzę sensu cofania nadproża na całej długości
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu