Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ściany nośne
#11
Taki mieli na tym składzie i w sumie najtaniej wyszło może to dlatego ale damy radę najważniejsze że już jest, bo u nas problem z betonem komórkowym i ceny idą z dnia na dzień do góry. Ogólnie mają mieć nowa dostawę w tym tygodniu i zobaczę jakie przyjdą do nich jak beda TLMB to je wezmę, bo do mnie dopiero w poniedziałek będą wozili
Odpowiedz
#12
Witam
Czy ktoś z obecnych murował lub mieszka w domu z bloczków 36,5 i więcej jak ten system jednowarstwowy sprawdza się w praktyce czy jest sęs inwestować niech ktoś doradzi bo od tych rad super techników i ytong i reszty firm to można tylko wywnioskować ze to super sprawa a dom będzie prawie że złota ,czyli inf jak z broszury reklamowej .
Odpowiedz
#13
W zeszłym tygodniu na mojej budowie był przedstawiciel handlowy Ytonga (ja wybudowałem z 24cm).

Pokazał mi dom postawiony przez "profesjonalną" ekipę z bloczków 36 cm.
Przez szczeliny pionowe było widać dom sąsiada.

Więc poza jakością samego materiału, musisz mieć gwarancję, że będzie to wymurowane w sposób prawidłowy. Przy 24 ewentualne szczeliny choć częściowo zabezpieczy styropian. Przy 36 nie masz tego "progu bezpieczeństwa".
Odpowiedz
#14
Witam. Jakiś czas temu kupiłem solbet i miał być na pióro wpust, wczoraj rozpakowałem paletę patrzę a tu są same wpusty i uchwyty . mam pytanko co będzie lepsze klej tym co muruje czy cement żeby zalać te wpusty? I czy ogólnie je się zalewa? Pozdrawiam
Odpowiedz
#15
(22.09.2018, 02:33)Kiczka16 napisał(a): Witam. Jakiś czas temu kupiłem solbet i miał być na pióro wpust, wczoraj rozpakowałem paletę patrzę a tu są same  wpusty i uchwyty .  mam pytanko co będzie lepsze klej tym co muruje czy cement żeby zalać te wpusty? I czy ogólnie je się zalewa? Pozdrawiam

Murowanie bloczków SOLBET wyprofilowanych na wpust-wpust powinno wykonywać się z wypełnieniem zaprawą spoin poziomych i pionowych. Zaprawę nanosi się na powierzchnie, które się ze sobą stykają. Nie wypełnia się zaprawą przestrzeni wpustów oraz uchwytów montażowych Smile
 ..Istota wiedzy polega na tym, by posiadając ją korzystać z niej..
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu