Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dziennik okolice Rabki-Zdrój
#11
(29.04.2019, 14:46)donatadaniel napisał(a): On Witold nam chce dac wieniec na bloczki fundamentowe po 3 słupy w ścianach. Nie wiem po co.

Były wcześniej wykonane badania geotechniczne, które byłyby podparciem dla jego teorii o potrzebie wieńca i dodatkowych słupów? Jak architekt coś wymyśla to trzeba pytać dlaczego ma być tak a nie inaczej. U mnie też dodał wieniec ale ja kilka lat wcześniej miałem podnoszony i równany teren na działce, stał w tym miejscu już dom wcześniej, grunt rodzimy to tzw. pył więc nie dyskutowałem i przystałem na takie wzmocnienie fundamentów. Zwłaszcza że architekt był osobiście na działce przed adaptacją i oglądał teren.
Odpowiedz
#12
A poda pan namiary na tego architekta od pana. On uważa że musimy zrobić wieniec na bloczki fundamentowych po3 słupy  na ścianę kasuję za usunięcie spiżarni komina przesuniecienokna mówię że musi zrobić od nowa wszystko dodatkowo pod słupy chce nam wstawić zebrowanie coś jak pod komin szerokości  120/60. Lawe chce zmienic z 60 na 50 alenpo co nie wiem. Być może on również bd załatwiła projekt na dwa spadyni za to sobie liczy nie wiem. Dodatkowo mamy juz gotowe przesla na fundamenty i wieniec a tu taka niespodzianka.
Odpowiedz
#13
Na PW wysłałem nr tel.

My również mamy ławy zmienione na 50cm szerokie i 40 wysokie, lecz słupy zostały 2, w mojej ocenie za zmiany ścian działowych to zwyczajnie naciąga. Projektant adoptujący projekt miał być kierownikiem budowy, ale wiele moich sugestii i zmian nie wykonał, stwierdził że później na budowie będziemy zmieniać, a to mnie bardzo zniechęciło bo jeżeli płace to chciałbym mieć jak chcę a nie jak mu jest łatwiej. I w chwili obecnej mamy innego kierownika. Chciałem dzisiaj zacząć kopać ale pogoda jaka jest, to uniemożliwiła.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości
  
Menu