Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wełna + strych + sufit
#21
Styczeń pracowity.

Zrobione:
1. Wzmocnienia pod podłogę strychu. Zostało dociąć płyty.
2. Przygotowane miejsce na schody strychowe (wg mojego pomysłu).
3. Ułożona wełna 20 cm między krokwie.
4. Stelaż na gotowo.
5. Na stelażu ułożona druga warstwa wełny 10 cm.

Budynek już teraz szczelny. Podłogówka się wygrzewa. W środku 15 stopni i temperatura rośnie Wink


Załączone pliki Miniatury
               
Odpowiedz
#22
o to ładnie prace się posuwają do przodu... u mnie 20 stopni teraz to przyjemnie się pracuje w środku Smile
jak skończę z drugą warstwą wełny to też się za schody wezmę to się odezwę jaki miałeś patent. A gdzie kupiłeś/kupujesz schody? ja myślałem o któryś z casto...
Odpowiedz
#23
Ty masz styropian na elewacji, więc łatwiej ogrzać Wink

Kupiłem Schody Strychowe 4STEP: EXTREME 76mm 100x70 0,55W

Fajny kompromis między ceną a współczynnikiem U.
Wybierając kierowałem się jak najmniejszym promieniem otwarcia - znalazłem 125 cm.
Wszystko przez to, że niewystarczająco przypilnowałem firmy od wiązarów - uwierzyłem w ich zapewnienia, że "miejsce na schody jest bez problemu".
Ta jest... tylko w innym kierunku niż logika podpowiada....
Odpowiedz
#24
no właśnie jak twoja logika podpowiada tak jak moja?
Ty masz fajnie wąsko wiązary w tym miejscu u mnie odległość między nimi chyba ok 90cm
Odpowiedz
#25
Schody chciałem mieć na końcu korytarza, otwierane oczywiście wzdłuż korytarza (przypominam, że mam zmieniony układ pomieszczeń).
Przedstawiciel firmy stwierdził, że "wszystkie wiązary są w takich odległościach, że jest dowolność wyboru miejsca".
Tylko że rozstaw wiązarów 75 cm pozwala na ustawienie schodów bokiem na korytarzu o szerokości 140 cm ;]
I to schody też nie dowolne, ale raczej z tych mniejszych.


(14.01.2019, 23:07)radzio napisał(a): Ty masz fajnie wąsko wiązary w tym miejscu u mnie odległość między nimi chyba ok 90cm

Taki problem, to nie problem.
Kup szersze schody - wygodniejsze.
Albo wstawiasz 3 łaty między wiązary i masz wymiar taki, jak chcesz Wink

Ja się głowiłem jak zamontować schody poniżej wiązarów. Są zestawy montażowe, pozwalające obniżyć schody, ale są za krótkie.
 Więc stworzyłem skrzynię pomocniczą, do której przykręcę skrzynię schodów.
Odpowiedz


#26
jeszcze tematu schodów do końca nie zgłębiałem, ale już widzę że te twoje mają lepszy parametr U niż te za którymi patrzałem w casto... możesz mi na priv rzucić linka do sklepu gdzie je kupiłeś
Odpowiedz
#27
Szukałem na allegro.
Najtańsze od 300, najdroższe do 2000.

Ja dałem 579zł.
Można tam fajnie filtrować po wymiarach skrzyni, grubości kasety, współczynniku U.
Mi zależało na jak najmniejszym promieniu otwarcia.
Gdyby nie ten warunek, to można kupić schody o tych samych wymiarach i parametrach jeszcze ok 100 zł taniej.

Kupiłem dokładnie te:
http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=7055627713
Odpowiedz
#28
(14.01.2019, 23:28)Michał G. napisał(a): Szukałem na allegro....
ok dzięki
Odpowiedz
#29
Też mam tę schody tylko 120x80, wydają się całkiem spoko.
Pytania w sprawie tynków maszynowych http://www.forum.domza150tysiecy.pl/thread-338.html
Odpowiedz
#30
Ale pogoniłeś robotę, gratuluję Smile
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu