Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wełna + strych + sufit
#11
Wełna to bardzo niewdzięczna praca. Najgorzej latem. Ogólnie gryzie strasznieSmile
Odpowiedz
#12
Michał chodzi o to że jeden gruby kawałek trzyma sie lepiej pomiędzy wiązarami bo jest to szeroki otwór tak samo im lepszy współczynnik tym jest sztywniejsza i mniej podatna na obsuwanie się, dobrą wełnę od dołu wsadzisz pomiędzy wiązar ustawisz i lecisz dalej niema prawa opadać a później sam sznurek dla pewności, ja osobiście nawet nie myślał bym o układaniu od góry wydaje mi się poręczniej od dołu i pamiętaj z tym jak z jajkiem powoli bez pośpiechu i ja najmniej przewiewów lepiej to co się wypyli aby spadło na podłogę niż latało do okoła, maska obowiązkowo

chociaż słyszałem że skalna mniej gryzie

aha i jeszcze jedno mam nadzieję że wieszaki masz już zrobione bo na zdjęciach nie widać
Odpowiedz
#13
Ja robię skalną z rockwoola w płytach i da się robić bez maski. Na koniec roboty twarz kłuje ale nie ma tragedii. Bez porównania ze szklaną. Wiadomo że w masce lepiej. Koniecznie okulary, rękawice i długie rękawy.

Docinam na szerokość pomiędzy wiazarami + 2cm ale najpierw sznurkuje. Niestety ale trzeba by zgniatac wełnę żeby trzymało się bez sznurka. Najgorzej jest zacząć. Dzisiaj po trzecim dniu idzie całkiem sprawnie a robię w pojedynkę. Jedyny minus że gania się co chwilę po płyty z drabiny ale później nosisz po trzy na raz na górę Smile.

Według mnie szczelniej i dokładniej zrobi się to od dołu w nie od góry wiazarów. Jedynie co to trochę za mało kupiłem wełny bo jednak trochę na ścinki odpada. No tak jak pisałem wcześniej trzeba zaczynać od kulawek bo tam jest najwięcej roboty w docinki i najgorzej to włożyć.
Odpowiedz
#14
(26.11.2018, 19:27)graucho napisał(a): Dzisiaj po trzecim dniu idzie całkiem sprawnie a robię w pojedynkę.

Też będę robić w 1 osobę...
Ile czasu Ci zejdzie na całość?
Te swoje 15 cm dajesz z jednej grubości, czy 10+5?

Czemu nie robisz z dołu, jeżeli oceniasz, że poszłoby sprawniej?
Odpowiedz
#15
Może się nie zrozumieliśmy. Ja wkładam wełnę od spodu ale zanim zaczynam to robię sznurkowanie. Wkładam pomiędzy sznurkami wszystko z drabiny a mam wysoko bo góra wieńca na 3,42 (nie mam jeszcze wylewki ale bez wełny nic nie zrobię w zimie bo pi*dzi.) Na razie na zimę daje tylko 15 pomiędzy wiązary. Docelowa będzie jeszcze 20 poniżej. 15 daje w jednym kawałku bo bez sensu to jeszcze dzielić.

Nie właże na wiazary bo po co.

Wełnę zacząłem w piątek po południu 4h, sobota 7h, dzisiaj 3h i mam zrobiona większą połowę. Jutro biorę wolne i mam nadzieję że w 90%skoncze. Nie mogę wszystkiego na tip top zamknąć (strych mam nie oplytowany) ale jak nie ocieple stropu na zimę to mogę zapomnieć o wylewce bo nie utrzymam temperatury w środku a mam ambitny plan żeby jeszcze w grudniu zrobić ....


Załączone pliki Miniatury
       
Odpowiedz


#16
Dasz folie na to? Nie pochłonie całej wilgoci z wylewki?
Odpowiedz
#17
Tutaj majster z gipskartonITD pokazuje swoją metodę na ocieplanie wełną sufitu podwieszanego:

https://www.youtube.com/watch?v=XeVzC1fL3-Q&t=457s

A tu Tom Budowniczy porównuje wełnę droższą i tańszą:

https://www.youtube.com/watch?v=r4bTHk6mV0w

Wyszło mu, że tańsza ciutkę lepiej izoluje i na dodatek jeszcze o wiele mniej gryzie.

Co do podłogi na stryszku to gdzieś czytałem (możliwe, że nawet na tym forum), że powinna być taka trochę ażurowa żeby ewentualna wilgoć mogła swobodnie odparowywać z wełny.

I jeszcze jeśli chodzi o przerwę między warstwą (warstwami) wełny między wiązarami a warstwą wełny na płytach GK to jest to chyba duży błąd.
Odpowiedz
#18
Jak skończę rozkładać wełnę takerem pod to przytwierdzenie folie paroizolacyjną nie jakaś super hiper ale w folnecie jest taka po 34pln za 100m2 (https://folnet.pl/towar/folia-ochronna-zolta-pe-typ-200).

Docelowa paroizolacja będzie pod 20 cm wełny a teraz to prowizorka na zimę i wylewki...
Odpowiedz
#19
graucho jaka lambda tej wełny? ja kupiłem w folnecie tą folie o której piszesz i atestowaną. tej za 30 zł nie kupuj bo ona na szerokości 2 metrów tylko przez środek jest w miarę gruba boki tej foli są cieniutkie jak w foli malarskiej za 2zł :Smile ja wykorzystałem tą folię żeby na chwilę odizolować przestrzeń poddasza (taka prowizorka na dwa tygodnie) bo nie mam jeszcze skończonej kotłowni.
Przymierzam się do ocieplenia stropu i poddasza. Mam do was pytania:
Jakiej grubości izolację dacie na poddasze i jakich parametrów (lambda) a jakiej grubości izolacja na  strop (plus parametry).


Załączone pliki Miniatury
   
Odpowiedz
#20
(02.12.2018, 21:22)radzio napisał(a): graucho jaka lambda tej wełny? ja kupiłem w folnecie tą folie o której piszesz i atestowaną. tej za 30 zł nie kupuj bo ona na szerokości 2 metrów tylko przez środek jest w miarę gruba boki tej foli są cieniutkie jak w foli malarskiej za 2zł :Smile ja wykorzystałem tą folię żeby na chwilę odizolować przestrzeń poddasza (taka prowizorka na dwa tygodnie) bo nie mam jeszcze skończonej kotłowni.
Przymierzam się do ocieplenia stropu i poddasza. Mam do was pytania:
Jakiej grubości izolację dacie na poddasze i jakich parametrów (lambda) a jakiej grubości izolacja na  strop (plus parametry).

Siema,

Ja tej folii nie daje docelowo tylko prowizorka żeby dali się robic teraz. Powiem ci że kupiłem tą folie i nie ma tragedii. Wiadomo że nie jest to paroizolacja po 10 PLN za metr ale jako tymczasowa i tak pójdzie do wora za 4 miesiące. Cieszę się że zdążyłem zrobić z wełną i folia w zeszłym tygodniu bo nawet przy minusowych temperaturach koza zagrzałem do dodatniej temperatury w środku (5-10 stC przy -3 na zewnątrz jak paliłem więcej niż 4 godziny).

Wełnę dawałem z rockwoola superock w płytach. Pierwsza warstwa 15 cm. Lambda o ile dobrze pamiętam 0.036.
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu