Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocieplenie ścian zewnętrznych - styropian
#2
Maszynka do cięcia styropianu -być może temat już był na forum ale pokażę swoją konstrukcję. Dodam, że genialnie i skutecznie ułatwia pracę i precyzje cięcia co do mm. Próbowałem ciąć styro piłką lub nożem ale szło krzywo i do du... Myślałem nad zakupem noża do styropianu ale w 3 hurtowniach w ogóle nie mieli, w jednej był za 30zł a na allegro 18zł + przesyłka i wątpliwa jakość.

Co jest potrzebne do wykonania:
- płyta np ze starych mebli (użyłem urwane drzwi ze starych mebli)
- lampka z transformatorem (najlepiej biurkowa, ja miałem z przepalonym włącznikiem i urwanymi kablami)
- kable z wtyczką
- linka stalowa np od przerzutek lub hamulców rowerowych (z niej należy wyplątać jeden drucik stalowy). Na forach proponują drut oporowy ale jest drogi i linka stalowa zupełnie wystarczy.
- dwie prowadnice od szafek meblowych (ja w castoramie kupiłem za 7,50zł)
- dwa metalowe kątowniki (zakup w castoramie za jakieś 5zł)
- 1,5m łaty drwenianej, wkręty, śrubki z nakrętkami do zamocowania kabli na prowadnicy (wszystko już miałem na budowie).
SUMA: około 12,50zł

PS
Zdecydowałem się na styropian grafit 20cm, decyzja była związana z puszkami od rolet od części tarasowej gdzie pomimo cofnięcia nadproży o 6cm i tak były by na równo ze styro 15cm, zatem nie mógłbym ich zabudować od zewnątrz a nie chce żadnych gzymsów i nadproży. Decydując się na 20cm, schowałem wszystkie puszki od rolet, ponadto doszedł styrodur pomiędzy puszkę a nadproże co jest podobno zalecanym sposobem zwiększenia izolacji termicznej i tak też zrobiłem. Paradoksalnie myślałem o zakupie na dwie ściany 15cm a na dwie 20cm i cena wyszła o 300zł wyższa niż przy zakupie na całość 20cm :-) Dodam dla rozkminiających różne teorie, że w zupełności wystarczy 15cm grafit aby uzyskać dobre współczynniki przenikalności. 
Z racji użytkowania poddasza będę ocieplał skosy dachu. Myślałem co zrobić z przestrzenią powyżej wieńca do którego miała przylegać podbitka. Wstrzymałem się z podbitką, ponieważ do kąta dachu umieszcze płyty styropianu pionowo do samej góry. Wyszło tak że tylko muszę dociąć płytę styro przy końcu zgodnie z kątem dachu i wchodzi idealnie 1m pionowo w górę dzięki czemu całkowicie odizoluję się od zewnątrz :-)

Kładę styropian wspólnie ze szwagrem z zachowaniem wszelkich procedur, klei z firmy mapei do styropianu grafitowego. Położyliśmy również profile/blachy startowe i przyznam, że trochę było bawienia się ale za to świetnie ułatwiają pracę podczas układania styropianu (te profile zalecane są szczególnie jako ochrona przed robalami i gryzoniami ale uważam że to bardzo dobra opcja aby kłaść idelanie i równo styropian). U mnie poziom wychodzi bardzo precyzyjnie, co do mm, pion również idealnie aż jestem zaskoczony. Na całości wykonanej samodzielnie ze szwagrem zaoszczędze kilka tys ;-) pozostało zamontować kołki i piankowanie szczelin, siatka, kątowniki i klej.


Załączone pliki Miniatury
                           
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Ocieplenie ścian zewnętrznych - styropian - przez Szreder - 10.11.2018, 12:32

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 4 gości
  
Menu