Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pompa ciepła Odległości
#6
Marek pamiętaj, że pompa ciepła to dokładnie takie samo urządzenie jak klimatyzator. Ja może tematu nie znam jako specjalista ale znam z innej strony. W większości nowoprojektowanych budynków sanitarnicy projektują klimatyzatory (jednostki zewnętrzne) na dachu lub w garażu. Na przykładzie ostatniego tematu nad którym pracowałem np. od parteru do 6 pietra jednostki w garażu, od 7 do 15 na dachu. Jestem projektantem elektrycznym i teletechnicznym i nie rzadko zasilanie z mieszkania klienta do takiej jednostki prowadzę o długości 60m, więc tyle samo będą miały miedziane rurki z gazem z kompresora do splitu/nawiewnikaSmile. Niestety ale każde mieszkanie musi mieć swój oddzielny układ bo za niego płaci, finał jest taki że w garażu może stanąć nawet 60 jednostek i to samo na dachu. Całe szczęście, że maks połowa mieszkańców się na to decyduje. Umieszczenie tych jednostek w garażu wymusza zaprojektowanie dużo mocniejszej wentylacji, bo w garażu robi się w lato wyjątkowo ciepło. Istnieje jakieś ograniczenie na pewno i jest nim kalkulacja strat ciepła/zimna po drodze no i ekonomiczność. Są na to wzory dosyć proste w necie, można to sobie przeliczyć (wstawiamy temperature medium, temp. otoczenia, współczynnik izolacji uzależniony od jej typu i grubości i otrzymujemy straty - inne w lato, inne w zime)
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Pompa ciepła Odległości - przez Marekzqz - 15.03.2018, 11:33
RE: Pompa ciepła Odległości - przez tomi8547 - 15.03.2018, 13:09
RE: Pompa ciepła Odległości - przez Marekzqz - 15.03.2018, 13:49
RE: Pompa ciepła Odległości - przez gregorrek - 15.03.2018, 16:29
RE: Pompa ciepła Odległości - przez tomi8547 - 15.03.2018, 16:02
RE: Pompa ciepła Odległości - przez MMichał - 20.03.2018, 15:45

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu