Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dziennik budowy - miejscowość Krośnice (II budowa)
#32
(04.12.2017, 20:56)Grzesio370 napisał(a): Witam, może banalne pytanie. Głębokość wykopu wybranego gruntu ustala geodeta, tak?

Jak masz piasek, to może Ci ustalić geodeta. W przypadku gruntu mieszanego najczęściej "wychodzi w praniu". Najważniejsze, żeby dół ławy był poniżej strefy przemarzania gruntu, a ta jest różna w różnych regionach Polski.
Tyle mogę powiedzieć jako laik, ale lepiej skonsultuj to z jakimś fachowcem Wink 

Gdybym miał jeszcze raz budować chatę, to na pewno zleciłbym wykonanie badań geotechnicznych gruntu i ich wyniki skonsultował z konstruktorem w celu wyeliminowania jakichkolwiek błędów przy wykonaniu fundamentu. Kierownik, czy majster powiedzą, że tu poszerzyć, tu dać drucik, a tym się nie przejmować. Tylko to nie jest ich, a Twoja budowa i Ty później będziesz tam mieszkał i wkurzał się każdym problemem. Wiem, że to są dodatkowe koszty (badania ok. 1000-1500zł, konsultacja z konstruktorem ze 100-200zł, a z jakimś małym "projekcikiem" z 500zł), ale obecnie uważam, że na prawdę warto. Piszę o tym, gdyż sam popełniłem ten błąd i nie zrobiłem badań. Efekt był taki, że miałem ponad 2 miesiące przestoju i do tej pory popłynąłem łącznie około 8 tys więcej. Dodając tą kwotę do ceny fundamentów można pomyśleć o nieocieplanej płycie fundamentowej, przy której prawie żaden grunt nie straszny.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Dziennik budowy - miejscowość Krośnice (II budowa) - przez tt81 - 04.12.2017, 22:39

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości
  
Menu