Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ogrzewanie w ścianie czyli "ścianówka"
#11
(20.10.2017, 08:34)raszpon napisał(a): OK, widzę że tu już klimat prawie jak na elektroda.pl. Pytałem o ogrzewaniu w ścianie, a nie interesują mnie dyskusje nad plusami i minusami podłogówki w sypialni, bo tych jest wiele na innych portalach. Dzięki, nara.

(20.10.2017, 07:24)Sly12344 napisał(a): Można zachowując odpowiednie wytyczne.

http://www.lares.pl/poradnik/ogrzewanie-...-podlogowe

Taa, po to zamierzam budować dom za 150 tys aby potem położyć podłogę za 50.

Na ogrzewanie podłogowe zamiast DESEK można stosować wysokiej jakości panele podłogowe o klasie użyteczności 31 – 32 i klasie ścieralności AC3 – AC4. i raczej trudno by było wydać na nie 50 tysięcy...

(20.10.2017, 13:41)raszpon napisał(a):
(20.10.2017, 10:28)maciej87 napisał(a): [quote='Sparrow' pid='7417' dateline='1508483345']
Plusy
Nie martwisz się gdzie dac meble żeby nie zakłócać pracy grzewczej.

Czyli rozumiem że dajesz na ścianie potem to zastawiasz meblami i jest wszystko ok? Chyba nie bardzo

Podłogówkę zastawię na bank dużym, podwójnym łóżkiem ze skrzynią na pościel. Tak więc ten argument działa w dwie strony. Mebli w sypialni oprócz szafy wnękowej i szafek przy łóżku nie planuję innych więc nie jest to żaden problem patrząc pod kątem zasłonięcia ściany grzewczej. Nawet gdybym miał zachciankę na meblościankę to mogę ją postawić przy ścianie nieogrzewanej, a przy podłogówce to z łóżka na rzecz hamaka raczej nie zrezygnuję.

W temacie argumentów - skoro jest to ogrzewanie niskotemperaturowe, to tym bardziej do mnie nie przemawia. Ciepełko będzie sobie szło powoli do góry..przy ścianie, promieniować raczej nie będzie.
Grubszy tynk... ile to "grubsze" będzie kosztować?
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Ogrzewanie w ścianie czyli "ścianówka" - przez Easy Driver - 22.10.2017, 17:22

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu