Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dziennik budowy Jedlanka k/Radomia
#30
(16.09.2017, 11:29)Michał G. napisał(a): Fajne tempo prac. 
1. Zastanawiają mnie nadproża. Wydawało mi się, że w którymś dzienniku przeczytałem, że wieniec pełni w tym projekcie rolę nadproży... jest dowolność, czy w którymś przypadku weszły zmiany?
Czy może to nadproża do działówek?
2. Co to za "dziury" w ścianach? (Co drugi poziom) Wpasujesz się tam ze ścianką działową?  - dla lepszego wiązania (niż te blaszki w innych projektach)?
W tym miejscu (patrząc od zewnątrz) wstawiasz "kostkę" o przekroju kwadratu z "wąskiego" suporeksu?

1. Jeśli chodzi o nadproża był taki plan żeby zrobić to razem z wieńcem ale jednak stanęło na tym, że dajemy osobno nadproże i po obmurowaniu zalewamy wieniec. 
2. A "dziury" w ścianach to tak jak piszesz jest to wpust na ścianę działową żeby wszystko się trzymało razem w przysłowiowej "kupie".
Z pustaka na ściany działowe chłopaki wycinają taki prostokąt nie wiem jakich rozmiarów ale przypomina rozmiarem cegłówkę Smile
Natomiast w bruzdy poziome dajemy stal 12 w miejscach pod oknami. Nie ma obowiązku ale wg. murarza dla świętego spokoju lepiej dać gdyby coś chciało pęknąć, etc...
Dziś zrób coś, czego innym się nie chce, jutro będziesz mieć to czego oni pragną...




Wiadomości w tym wątku
Dziennik budowy Jedlanka k/Radomia - przez BFilip - 29.08.2017, 22:27
RE: Dziennik budowy Jedlanka k/Radomia - przez sierzant - 06.09.2017, 09:16
RE: Dziennik budowy Jedlanka k/Radomia - przez BFilip - 16.09.2017, 13:30
Mieszka się!!! - przez BFilip - 22.08.2018, 20:11
RE: Dziennik budowy Jedlanka k/Radomia - przez MarEw - 24.08.2018, 06:01

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości
  
Menu