Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pompa ciepła tańsza niż kocioł na paliwo stałe
#20
Ja kupilem pompe ciepla powietrze-woda do tego domu typu split INVERTOROWA ktor dziala spokojnie do minus 25st . moc pompy invertorowej jest automatycznie dostosowywana do aktualnego zapotrzebowania na dana chwile wiec bedzie duzo tansza w eksploatacji niz pompy wymienione powyzej ( ok 30% taniej niz wymienione pompy ) moc mojej pompy jest od 4,5kw do 20 kw czyli jak bedzie cieplo to pompa bedzie pobierac minimalny prad a jak bardzo zimno to ma bardzo duzy zapas no i moja pompa chlodzi w lecie tzn bedzie dzialac jak tradycyjna klimatyzacja ( tylko w salonie bedzie klimatyzator ) Nie wiem jak w innych ale w moje pompie jest zamontowana grzalka gdyby nagle zrobilo sie minus 35 to grzalka bedzie wspomagac ale w Polsce takich temperatur juz nie ma od lat i pewnie nie bedzie.Nie wybudowalem kominow przez co zaoszczedzilem kase zeby dolozyc do kotla na ekogroszek . Do tego montuje rekuperacje .
Co do Pompy to wszystkimi parametrami przewyzsza wymienione wyzej i co wazniejsze ma sprezarke MITSUBISHI ! najwazniejsza kwestia czym bije na glowe wyzej wymienione pompy to cena !!!! ta pompa kosztowala mnie ( bez montazu oczywiscie ale juz brutto ) 12,5 tysiaca !!! czyli prawie w cenie dobrego kotla na ekogroszek np firmy Defro bo za kociol tej firmy z zakmnietym ukladem ( a taki trzeba kupic do ogrzewania podlogowego ) tez trzeba zaplacic powyzej 10-11 tysiecy .( Moi fachowcy mowia ze taka pompa w Polsce o minimalnie gorszych parametrach do mojej ale "firmowa" np LG kosztuje dla nich jako instalatorow po upustach ok 30 tysiecy netto ) Dla niewtajemniczonych , którzy nie mieli do czynienia z kotlami na ekogroszek... zawsze bedzie syf w kotlowni i czasami przed drzwiami . w starym moim domu mialem ekogroszek i dostawalem szalu z wiecznym syfem i malowaniem kotlowni po kazdym sezonie grzewczym !Chyba ze komus nie przeszkadza wieczny syf ! poza tym ja w kotłowni z pompa ciepla bede mial pralke i suszarke do rzeczy a przy kotlowni z ekogroszkiem mozna najwyzej trzymac narzedzia i ziemniaki .poza tym pompa jest bezobsługowa i ma opcje sterowania przez smartfona wiec praktycznie przez sezon grzewczy mozna nie zagladac do kotlowni ! panel sterowania dotykowy bedzie w przedpokoju. A tak na marginesie to teraz w tej samej firmie co kupilem swoja pompe ciepla maja promocje na pompy ciepla takze powietrze woda ale DVI . Sa to pompy z bezpośrednim wtryskiem czynnika. takze duzo lepsze niz te wymienione wczesniej to tak jakby turbo w samochodzie.To sa pompy typu monoblock ( zalewane glikolem ) gdybym nie kupij juz swojej to bym rozwazyl kupno tej DVI poniewaz jest tansza niz ta co kupilem i większej mocy . te akurat maja 19,5kw czyli na troche wieksze domy niz ten domza150tysiecy. Moi instalatorzy mówili ze cena rewelacyjna bo w Polsce nie kupi sie takiej pompy ( i to z kompresorem copolanda ) za zblizone pieniadze. ta pompa na dzien dzisiejszy jest w cenie 11 tysiecy brutto ( bez montazu ) Moi instalatorzy mowia ze jest rewelacyjna na wieksze domy albo stare domy z tradycyjnym ogrzewaniem jak ktos chce zmodernizowac ogrzewanie w slabo ocieplonym domu. Ja sam nawet zastanawiam sie nad zakupem kilku sztuk i odsprzedania z zarobkiem bo moi instalatorzy twierdza ze do konca roku sa wstanie mi upłynnić kilka sztuk ale musze wyłożyć kase. Czyli szykuje sie zmiana branzy Smile Ja bede sprzedawal pompy a oni montowac i serwisowac Smile To tyle z moich doświadczeń na ta chwile z pompami ciepła powietrze woda.Niebawem wrzuce zdjecia mojej pompy bo na ta chwile nie mam na razie czasu jej nawet rozpakowac i nacieszyc oko Smile
Odpowiedz




Wiadomości w tym wątku
RE: Pompa ciepła tańsza niż kocioł na paliwo stałe - przez sierzant - 04.05.2017, 19:32
RE: Pompa ciepła tańsza niż kocioł na paliwo stałe - przez sierzant - 04.05.2017, 20:21
RE: Pompa ciepła tańsza niż kocioł na paliwo stałe - przez sierzant - 04.05.2017, 21:06
RE: Pompa ciepła tańsza niż kocioł na paliwo stałe - przez sierzant - 04.05.2017, 21:52
RE: Pompa ciepła tańsza niż kocioł na paliwo stałe - przez artur1 - 12.05.2017, 09:42
RE: Pompa ciepła tańsza niż kocioł na paliwo stałe - przez sierzant - 12.05.2017, 09:51
RE: Pompa ciepła tańsza niż kocioł na paliwo stałe - przez sierzant - 12.05.2017, 11:46
RE: Pompa ciepła tańsza niż kocioł na paliwo stałe - przez sierzant - 25.05.2017, 08:57
RE: Pompa ciepła tańsza niż kocioł na paliwo stałe - przez sierzant - 20.08.2017, 21:27
RE: Pompa ciepła tańsza niż kocioł na paliwo stałe - przez sierzant - 21.08.2017, 09:30
RE: Pompa ciepła tańsza niż kocioł na paliwo stałe - przez sierzant - 22.08.2017, 08:59
RE: Pompa ciepła tańsza niż kocioł na paliwo stałe - przez sierzant - 29.08.2017, 09:11
RE: Pompa ciepła tańsza niż kocioł na paliwo stałe - przez sierzant - 01.09.2017, 21:10
RE: Pompa ciepła tańsza niż kocioł na paliwo stałe - przez sierzant - 02.09.2017, 10:07
RE: Pompa ciepła tańsza niż kocioł na paliwo stałe - przez sierzant - 02.09.2017, 19:43
RE: Pompa ciepła tańsza niż kocioł na paliwo stałe - przez sierzant - 03.09.2017, 10:01
RE: Pompa ciepła tańsza niż kocioł na paliwo stałe - przez sierzant - 03.09.2017, 11:58
RE: Pompa ciepła tańsza niż kocioł na paliwo stałe - przez sierzant - 02.10.2017, 19:07
RE: Kominek na drewno + pelet - przez Pasorzytek - 11.05.2017, 15:41
RE: Kominek na drewno + pelet - przez raxon - 11.05.2017, 17:37
RE: Kominek na drewno + pelet - przez Pasorzytek - 12.05.2017, 14:11
RE: Kominek na drewno + pelet - przez sierzant - 11.05.2017, 18:02
RE: Kominek na drewno + pelet - przez ProStaś - 11.05.2017, 20:30
RE: Kominek na drewno + pelet - przez sierzant - 11.05.2017, 22:03
RE: Kominek na drewno + pelet - przez raxon - 11.05.2017, 22:24

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu