Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Utwardzenie drogi dojazowej do posesji ?
#14
Witam
Ja mam taki plan ze zrobieniem drogi. Mam wspólną drogę z sąsiadem o szerokości 6m.
Między moją działką a sąsiada jest 6m. Z tym, że to nie jego droga a osoby która mieszka dalej za mną. Żeby mu nie zalewać działki ani nie zniszczyć płotu chcę zrobić murek oporowy ok 20cm gruby i głęboki na jakieś 50cm. Kupię na złomie siatki zgrzewanie jako zbrojenie i powinno wytrzymać ;Winkam podobnie u rodziców. Z 15 lat piękny mocny murek.
Oczywiście muszę wykorytować drogę na ~20cm nie wiem jak głęboko jest humus.
Mam stodołę którą wyburzę cegły jakie będą takie będą wsypane na drogę. Następnie plan jest taki aby kupić drobny tłuczeń i przykryć nim cegły celem ubicia i zagęszczenia. Na samą górę chcę dać mączkę z tłucznia celem zagęszczenia i ubicia.
Zdaje sobie sprawę, że taka cegła będzie się kruszyć i ubijać. Z biegiem czasu powstaną dziury. A ja znowu zasypie mączką granitową.
Koszt takiej mączki dość wysoki. Ale ubija się fenomenalnie i potrzeba jej naprawdę mało. Ok 1-2cm. Głównie daje się ją pod kostkę.

Ja mam do zrobienia 6mx35m mam nadzieje, że koszt nie będzie wielki Wink

Pozdrawiam
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Utwardzenie drogi dojazowej do posesji ? - przez Sparrow - 09.07.2017, 14:27

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości
  
Menu