Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Płyta fundamentowa zamiast tradycyjnych fundamentów
#20
(11.12.2017, 23:39)Easy Driver napisał(a): Odgrzeję temat, bo pochodziłem po wykonawcach i mnie lekko zirytowali.
Nie mam projektu, bo ciągle czekam na urzędowe decyzje, co będę mógł postawić. Na  dziś już wiem, że na pewno dach dwuspadowy a i z wymiarami będzie problem, bo trzeba szambo ekologiczne a chcę mieć też garaż itd itp.
Czekając, wypytuję o ceny. Szukam wykonawcy do stanu ZERO, bo raz, że mam umówionych inwestorów, dwa, że jestem już stary i mi się pewnych rzeczy już nie chce, a na pewno dźwigać...
No i..biorąc teoretyczne 100m2 za samą robociznę chcą.. 9 -10 tysi. Jako że dwa lata temu robiłem 110m2 za 6k i jeszcze załatwiałem i przywoziłem materiały inwestorowi..mam gula. Ok,wiem, wszystko drożeje, a gdzie się nie obejrzysz, domki rosną jak pieczarki, więc wiadomo, ceny w górę.
Do tego dochodzi podłogówka. Najtańsza oferta - 90zł/m2 z materiałem.
No to mam prawie 19k plus materiał, koparka..i minimum 10 do 12k w zależności od jakości materiałów (jeśli się mylę, proszę o sprostowanie)
Ktoś tu pisał, że robił wycenę płyty. W jakiej firmie można wiedzieć?

Powyższa wycena była z Megatherm. Otrzymałem dokładnie taka samą. Zapytania ofertowe wysłałem do kilku firm i w zasadzie niewiele się różniły cenowo. Najtaniej 37000 zł netto + 8 VAT.  Bardzo dobrze wypada ogrzewanie wodne pod całym budynkiem to kwota plus 50 zł netto od metra i  temat ogrzewania jest załatwiony. Odchodzi zakup i montaż grzejników, pokoje stają się bardziej ustawne i z oknami można zejść do podłogi.
Odpowiedz




Wiadomości w tym wątku
RE: Płyta fundamentowa zamiast tradycyjnych fundamentów - przez DanielPZ - 12.12.2017, 11:03

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu