Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Płyta fundamentowa zamiast tradycyjnych fundamentów
#18
(16.03.2017, 10:30)Sly12344 napisał(a):
(16.03.2017, 08:15)danielos napisał(a): Witam,
Mam upatrzoną działkę "teoretycznie" wg. kopalni bez szkód górniczych, jednak sąsiad obok leje porządnie zazbrojoną płytę fundamentową - tak na wszelki wypadek. Czy ktoś z użytkowników robił adaptację projektu na terenach kopalnianych???
Chciałbym się zorientować jakie są dodatkowe koszta w tej sytuacji... Wiadomo że lepiej dmuchać na zimne w końcu to inwestycja na całe życie.
Co do wyceny płyty fundamentowej to mam pierwszą wycenę i cena mnie szczerze mówiąc zwaliła z nóg.... Wycena dla standardowej grubości płyty 20cm

Energooszczędna (20 cm ocieplenia EPS): 37.400 zł + 8% VAT

Pasywna (30 cm ocieplenia EPS): 40.600 zł + 8% VAT
XPS: ISTNIEJE MOŻLIWOŚĆ ZAMIANY NA STYROPIAN XPS dopłata 16 zł do 1m2 / poz. 1
System Grzewczy wodny w płycie : dopłata 55 zł do 1m2 PU
KOMPLETNY System Grzewczy elektryczny w płycie : dopłata ok 160 zł 1m2 PU

Odszukaj Arturo w forum muratora. On robil na plycie dodatkowo zbrojonej ze wzgledu na szkody gornicze. Dostal z tego tytulu odszkodowanie  ale plyta miso byc zaprojektowana pod dany grunt. Podaj firme ktora robila ci wycene?

Ps. Ma ktos wycene pod dom Łukasza? Chce porownac to z tradycyjnymi lawami. Nie piszcie ze cos jest duzo drozsze skoro jeszcze nikt w tej technologi nie zbudował domu Łukasza. Jeśli ktoś strzela z kapelusza te 10tyś wiecej to ja bym sie pochylił nad tym. Przy samodzielnym wykonaniu moze nie byc wcale takiej roznicy. Obecnie xps czy eps 200 to juz prawie ta sama cena.

Dokładnie. Ja też w moim przyszłym domku planuję płytę. Zanim ktoś walnie kwoty rzędu 10 tysięcy i więcej niech to policzy. Ja zamierzam płyte w raz z ogrzewaniem i dodatkowo zastanawiam się nad odkurzaczem centralnym. Takie rozwiazanie pozwala nam zrezygnowac z posadzek a to jest znaczny koszt. Poczytajcie również o płytach zalewabych betonem ze zbrojeniem rozproszonym. Takie rozwiązanie powoduje zużycie mniejszej ilości stali. Samo wykonanie płyty jest prostsze niż stawianie ław oraz dużo szybsze. Pod płyte stosuję się XPS jak i EPS200- jest ciut tańszy.

(27.08.2017, 21:03)Arkadiusz1 napisał(a): Jeżeli grunt jest wysadzinowy to i tak trzeba zejść z płytą poniżej strefy przemarzania lub posadowić na wykonanej poduszce z kruszywa. Gra nie warta świeczki, mam przeliczone. Dla domku jednorodzinnego się nie opłaca. Lepiej zaoszczędzone pieniądze zainwestować np. w pompę ciepła lub cokolwiek innego.

Najpierw to się robi badania gruntu niezależnie od metody budowania. Czy to płyta czy ławy musisz postawić na stabilnym gruncie. W pierwszym poście masz zdjęcie poglądowe. Tam jest narysowana tzw opaska przeciwwysadzeniowa właśnie. Jak przeliczyłeś koszty  to może podziel sie z nami? Chętnie zapoznam się z kosztami. Czekam cały czas na kogoś kto buduje ten dom na płycie
Pozdrawiam.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Płyta fundamentowa zamiast tradycyjnych fundamentów - przez Sly12344 - 17.10.2017, 07:31

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości
  
Menu