Ocena wątku:
  • 3 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dzień 14 - Sciany fundamentowe, trzpienie żelbetowe... 21.01.2017 Full HD
#5
Nie mam przekonania do folii. Dla mnie jest po prostu niezbyt wytrzymała na moment jej zastosowania. Czyli na surowy beton, który nie jest zatarty po ułożeniu folii miałbym jednak obawy, że podczas ustawiania pierwszej warstwy na zaprawie mogę te folie uszkodzić zalegającymi kamieniami w zaprawie. (teoretycznie w piasku płukanym nie powinno się to wydarzyć, lecz praktyka pokazuje zupełnie co innego)
A co jeśli ław fundamentowych bym nie szalował i pozostawił beton wylany z gruchy nawet nie równając powierzchni? Wiadomo jak taka powierzchnia wygląda prawda, samo kruszywo na wierzchu. A dlaczego tak się robi?
Bo jest znacznie szybciej, z tym, że nie wyobrażam sobie nawet zastosowania folii jako izolacji poziomej w takim przypadku. Dokładnie takie samo zdanie mam na temat folii pod murłatę. Jeżeli należy to do mnie, zawsze używam papy. Wole poświęcić więcej czasu na jej ułożenie ale mnie przekonuje, natomiast folia wcale.

Podkreślam jak zawsze, że to moje zdanie.
Niemożliwe nie istnieje...
Odpowiedz




Wiadomości w tym wątku
RE: Dzień 14 - Sciany fundamentowe, trzpienie żelbetowe... 21.01.2017 Full HD - przez Łukasz - 22.01.2017, 14:31

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu