Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Blacha zamiast dachówki - opinie i koszty
#20
Cytat:Na podstawie tego, co dowiedziałem się podczas rozmowy w firmie Wiązary Burkietowicz popieram Twoje słowa w 100%. Od razu miałem powiedziane, że ściany szczytowe muszą być murowane, a dodatkowo w miejscu styku stężeń wynoszących ostatanie belki konstrukcji poza obrys budynku należy wykonać "poduszki" z betonu lub dać cegłu, atk zamo jak w przypadku nadproży.

 Nie prawda, nie musza, mozna zrobic sciany szczytowe z OSB, kwestia tylko ich wzmocnienia ze wzgledu na sily wiatru. Taki manewr moze sie nie oplacac, bo wymurowanie scian z suporeksu bedzie po prostu tansze. 
Dalej mowa prawdopodobnie o wysownicach - co ma dac wykonanie takiej poduszki z betonu bo nie pojmuje.  CZesc  dachu ma  trzymac sie tego kawalka betonu o wadze - zgaduje 15 kg ? Wysownica nawet nie musi byc niczym podparta, utrzyma sie sama bo dziala na przeginanie, dodatkowo jest przeciez stezona. Najlepiej zamontowac ja na murlacie - cienkiej 5 cm wystarczy.
Ogolnie calosc konstrukcji jest do ogarniecia przez konstruktora, majacego szersze pojecie niz to co wyskakuje w programie Smile

Zamiana dachowki na blache - zmienia sie to w zaleznosci od cen stali, dobra blacha kosztuje tyle co dachowka, roznica w cenie bedzie tylko na robociznie.
Gont - tez o tym myslalem - to najdrozsze rozwiazanie w stosunku do trwalosci - temat krycia wroci na ok 10 lat.
Jak ktos napisze ze w w USA i Kanadzie takie popularne - tak, ale tam buduje sie domu na 20 lat. Taki gont jest nabijany raz, za 10 lat druga warstwa na niego a potem to dom do rozbiorki.
Odpowiedz




Wiadomości w tym wątku
RE: Blacha zamiast dachówki - opinie i koszty - przez admiralbar - 04.05.2017, 00:17
RE: Blacha zamiast dachówki - opinie i koszty - przez sierzant - 18.01.2018, 09:59

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu