Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wizyta w Szczepidle, płyta na komin, aktualny stan. 28.12.2016
#37
(07.01.2017, 20:33)sierzant napisał(a): Czesc marcinnur To rzuce newsa. Od 1.01.2017 nasz projekt nie spelnia norm budowlanych jesli chodzi o sciany pionowe i musi zostac przeprojektowany przez projektanta. To tak apropo przesadzenia 20cm grafitu. Big Grin

PS. Zle sie wyrazilem instalacja pompy 21tys jest bez podlogowki lub kaloryferow. Sama kotlownia
To zrozumiałem. Miałem na myśli, że koszt podłogówki nie powinien być większy niż koszt tradycyjnych kaloryferów.

(08.01.2017, 13:11)sierzant napisał(a): Marcin mowisz Luna 200. Ok powiedz mi skoro sama luna to koszt 2tys,jak chcesz sie zmiescic z cala instalacja rekuperacji w 2,5-3,0 tys zlotych. Rury,rozdzielacze,ocieplenie,amostafy beda kosztowac 500zl?. Zart. Ludzie ja zachwalaja bo co maja mowic jak ja nabyli i zamontowali.I z czym maja ja porownac skoro to ich pewnie pierwsza rekuparacja w zyciu.
Luna ma wymiennik z papieru.Tak z papieru. Wiec koszt tej zabawki dosc drogi jak na 2 silniczki kawalek plastikowej obudowy i papierowy wymiennik
Rekuperator kosztuje sporo mniej niż 2000:
http://allegro.pl/centrala-rekuperator-d...94131.html
Metr rury ocieplonej 6PLN - ile tego trzeba? 100 m? Raczej nie więcej. Do tego dochodzi 6-7 anemostatów po 6-8PLN za sztukę. Kilka skrzynek rozprężnych i 2 rozdzielacze. No i regulator obrotów za 200PLN. Do teog ewentualnie zewnętrzne filtry w skrzynkach i kable grzejny. Łącznie nie powinno przekroczyć 3000.
Wiem, że luna nie jest idealnym rekuperatorem, ale na 100% będzie lepiej wentylować niż wentylacjha grawitacyjna. 
Poczytaj na forum muratora - wiele osób kupiło lunę z myślą o wymianie na coś lepszego w przyszłości - ale są zadowoleni i jak coś dobrze działa to nie zmieniają.
A czy jest zrobione z papieru? Nie wiem, ale słyszałem że z jakiegoś tworzywa...
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Wizyta w Szczepidle, płyta na komin, aktualny stan. 28.12.2016 - przez marcinur - 08.01.2017, 19:08

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu