Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wizyta w Szczepidle, płyta na komin, aktualny stan. 28.12.2016
#30
(07.01.2017, 16:20)sierzant napisał(a): Kotłownia wyniosła mnie 12,5tys. pompy ciepła mnie nie do konca przekonuja. 
mam kilku znajomych, ktorzy rezygnuja z tego, oczywiscie nie przechodza na eko groszek, lecz na gaz. 
mniejsze rachunki??? hmm... a etat palacza jak najbardziej mi odpowiada
Zacytowalem tylko Huberta.Zeby wasze zrodla ciepla typu pompa,prad zdaly egzamin potrzebne jest stworzenie z domu termosu. Czyli grafit 20cm na sciany, 45cm welny na strop,25-30cm grafitu na podloge i okna o jak najmniejszej przenikalnosci ciepla. Ktorys kolega wspomnial o forum "muratordom" Nie pisza przypadkiem o takim wykonczeniu domu? Bez tego mozecie sobie pomarzyc o oszczednosciach. Ktos napisal kompletna pompa 21tys z montazem. Ok ale bez podlogowki czyli cala kompletna instalacja lekko z robocizna 26tys. Do tego dochodzi ocieplenie domu i nie bedzie to 10tys. Ach bym zapomnial bez rekuperacji z odzyskiem o oszczednosciach tez mozecie sobie pomarzyc.To nastepne 5-10tys. A wszystko w imie czego? Oszczednosci na 100m moze 500zl za sezon. To sie nigdy nie zwroci.Jesli jestes wygodny i myslisz ze przy domu nie ma pracy kup sobie mieszkanie.Jesli jednak chcesz dom: to albo gaz albo ekogroszek. 
Trochę przesadziłeś. Na ściany wystarczy 20 cm białego lub 15 cm grafitowego styropianu (w projekcie jest 15 cm białego więc róznica znikoma). Na strop 30-35 cm (nie pamiętam ile jest w projekcie). Na podłogę 20 cm styro (w projekcie jest 15 cm).
A czy grzejniki tradycyjne bedą tańsze niż podłogówka? Oszpecenie ścian i stratę miejsca masz w gratisie.
Rekuperacja. Główną zaletą rekuperacji jest zawsze świeże powietrze i przewietrzne pomieszczenia. Jak już chcesz się bawić w kalklację to napiszę to co pisałem wcześniej.
"Nasz" dom ma być z założenia tani w budowie - więc można zastosować tani rekuperator dospel luna 200. Trzeba poddać go delikatnej modyfikacji, rury i anemostaty zamontować samemu i zmieścisz się w 2500-3000 PLN. Ile kosztują kominy wentylacyjne? 800PLN za sztukę?
Jak chesz się bawić dalej,jeżli masz rekupeerację - montujesz okna tzw fixy (nieotwieralne z szybą montowaną w ramie), które są 30% tańsze niż tradycyjne. Dodatkowo mają lepsze U i większą powierzchnię przeszklenia.
Rzuciłem kilka argumetów do dyskusji. Nie trzeba się z nimi zgadzać, ale chciałem zasygnalizwoać, że nie moża na wszystko patrzeć zerojedynkowo.

PS
Sam nigdy w życiu nie zamontowałbym fixów.
Odpowiedz




Wiadomości w tym wątku
RE: Wizyta w Szczepidle, płyta na komin, aktualny stan. 28.12.2016 - przez marcinur - 07.01.2017, 20:02

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości
  
Menu