Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
domza150tysięcy na Syberii - Kukowo na Mazurach
#33
(30.10.2017, 20:09)cypher81 napisał(a):
(30.10.2017, 19:51)krzysiek1986 napisał(a): Ładnie to wygląda, trochę teraz bloczków pójdzie żeby z ziemi wyjść , nie za głęboko ta ława właściwa budynku względem gruntu? Wiadomo że "syberia" to i przemarzanie chyba 1,4m. Proponował bym na ścianie fundamentowej zrobić wieniec i połączyć sie z wieńcem piwnicy jak również chudziaka na budynku zazbroić i zakotwić w tym wieńcu bo ciężko bedzie zagęścić teraz przejście między piwnicą a domem. Pozdrawiam

No Syberia na całego czyli 1.4m Smile za głęboko nie jest - tylko tak wygląda. Przyznam jednak, że jak oglądałem te wcześniejsze budowy w "egzotycznych" warunkach południowo-zachodniej Polski to te moje wykopy też zdawały mi się rodem z kopalni odkrywkowej Big Grin Plan jest żeby wieniec na ścianach fundamentowych uciąglić wraz ze zbrojeniem stropu piwnicy. Myślę że o to Ci chodziło. Przyznam że nie wiem tylko o co chodzi z zagęszczeniem przejścia między piwnicą a domem Smile

Tak o to mi chodziło. Jak wymurujesz piwnicę i ściany fundamentowe to będą dziury między gruntem rodzimym a tym co wykopałeś pod ławę trzeba skoczka żeby to warstwami zagęścić do poziomu a szybciej bedzie zazbroić cały chudziak z wieńcem i środkiem się oprze na gruncie rodzimym a przy wieńcu będą go trzymać pręty także opcja bezpieczniejsza.
Lej wodę, syp piasek nie żałuj materiału.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: domza150tysięcy na Syberii - Kukowo na Mazurach - przez sierzant - 07.08.2017, 15:43
RE: domza150tysięcy na Syberii - Kukowo na Mazurach - przez krzysiek1986 - 30.10.2017, 20:24

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości
  
Menu