Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
09.10.2016 Podsumowanie budowy w Szczepidle Stan surowy otwarty
#7
Siema.
Dach dwuspadowy pokryty blachą będzie tańszy, tylko wcale nie tak mocno jakby się wydawało. Dobrej klasy blacha wbrew pozorom nie jest o połowę tańsza od ceramiki jak niektórzy myślą.
Poruszyłeś temat dwuspadowego więc tego się trzymam. Właściwie nie będzie wiele odpadów, mniej rynien, mniej "gąsiorów"
Konstrukcja wiązarowa tańsza o dobre 2-3 tys zł. Generalnie będzie powtarzalny jeden element wiązara.

Jeśli dobrze pokombinujemy z kominem w spiżarce, który jest po prostu szeroki to obejdzie się bez wzmocnionych wiązarów w tym miejscu.
Ktoś jakiś czas temu poruszył ten temat właśnie, że jakaś firma wyceniała i dość mocno ucieszyli się z rezygnacji w komina w tym miejscu. Chodzi tylko o rozstaw wiązarów, przy kominie wg. projektu te miejsce przy konstrukcji wiązarowej pochłonie więcej kasy w uwagi na wzmocnioną konstrukcje przez większy rozstaw między poszczególnymi wiązarami.
Jeżeli jednak zrezygnujemy z kanałów wentylacyjnych na rzecz innego rozwiązania, np kominków wentylacyjnych to problem natychmiast zostaje rozwiązany bo komin będzie węższy.

Kolejne pytanie o komin.

Nie, nie musi być murowany klinkier od podstawy komina. Tuż przez połacią dachu, jeszcze od wewnętrznej strony wykonuje się "fundamencik" pod cegłę. Taka betonowa opaska. Musimy zaszalować i wylać beton, dopiero potem kontynuujemy murowanie elementów komina. Oczywiście przed rozpoczęciem murowania wykończenia komina w formie cegły klinkierowej musimy odczekać z 3-4 doby aby beton osiągnął swoją moc. Teoretycznie można murować dopiero po 27 dniach.... wtedy beton uzyskuje 100% mocy.

W wolnej chwili poszperam w zdjęciach i wrzucę o co chodzi z tą opaską pod komin.


Jeśli chodzi o wycenę innego projektu. Bez projektu na stole nawet nie ma sensu szacować materiałówki. Poza tym aby to oszacować naprawdę konkretnie wymaga to najzwyczajniej w świecie sporo czasu, którego u mnie jest teraz jak na lekarstwo :Smile jak mi załatwisz aby doba miała ze 48h to wyliczę materiał z dokładnością do 95% Smile

Każdy projekt "bez udziwnień" można policzyć zapotrzebowanie na materiał właściwie z dokładnością do 100%. Później bardzo istotną sprawą jest samo wykonawstwo.

Wszelkie szacunki materiałowe umieszczone na stronach przy projektach niestety ni jak nie mają się do realiów. Cały czas podkreślam, że piszę, rozmawiam, opisuję ilość materiałów potrzebnych do postawienia domu. Zupełnie inną kwestią jest cena pracy za poszczególne usługi i prace.
Myślę, jednak, że inwestor, który jeszcze przed złożeniem dokumentów wymaganych do uzyskania pozwolenia, zna dokładną ilość materiałów potrzebnych do wybudowania domu, po prostu wie na czym stoi Smile

Cześć
Niemożliwe nie istnieje...
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: 09.10.2016 Podsumowanie budowy w Szczepidle Stan surowy otwarty - przez Łukasz - 14.10.2016, 20:58

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu