Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
09.10.2016 Podsumowanie budowy w Szczepidle Stan surowy otwarty
#5
Prawdę mówiąc od razu zakładałem dobudowanie garażu, więc nawet nie porównywałem lokalnych ofert na budowę domu bez garażu. Jak napisałem w bardzo wczesnym poście, decydując się na odstępstwa od pierwotnych założeń koncepcji domu liczę się ze zwiększeniem kosztów. Więc na początek założyłem zwiększenie kosztów o jakieś 50.000 zł. Teraz, jak już mam zaadaptowany projekt wiem, że ścian fundamentowych i nośnych mam ok 40% więcej, podobnie powierzchni dachu. Wycena wiązarów też wyszła coś o tyle więcej w stosunku do ceny ze Szczepidła. Do tego dochodzi brama garażowa, kolejne drzwi, wykonanie podjazdu, ocieplenie kolejnych metrów ściany.
Wydaje mi się więc, że w mojej wersji za garaż absolutne minimum to 40.000 zł. Tym bardziej, że przynajmniej SSO chciałbym powierzyć jednej firmie i jej powierzyć zaopatrzenie w materiały. Może to nie jest najtańsze rozwiązanie, ale wolę pracować i zarabiać na budowę, niż bawić się w zaopatrzeniowca budowy robiąc sobie "tyły" w pracy Wink
Nasz dom w 3DGaleria budowy | Już mieszkamy
Odpowiedz




Wiadomości w tym wątku
RE: 09.10.2016 Podsumowanie budowy w Szczepidle Stan surowy otwarty - przez Michal - 12.10.2016, 18:35

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu