Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dzień 53 03.10.2016 Elektryka, komin systemowy...
#6
(25.02.2017, 20:39)Bartek87h napisał(a): Jestem Elektrykiem i powiem szczerze ze jak widze te polplaskie przewody to mi sie w brzuchu przewraca. Ja bruzduje kuje kleje puszki sprzątam i przewoduje. Instalacja musi byc przemyslana. Przy ukladach schodowych jest min 4 przewody a co jezeli zechne nam sie udziwnien typu dodatkowe ledy itp. Uzywam tylko okrąglych przewodow. Łącze w puszkach

Nic z tego nie rozumiem. Przewody płaskie stosuje się, by nie musieć robić bruzd(a zarazem zwiększać kosztów). Wystarczy zarzucić 2-3mm tynku więcej i przewody zakryte.
Czy kształt zmienia coś, gdy mamy 4 przewody lub chcemy 'udziwnienia typu dodatkowe ledy'?
"Łącze w puszkach". Każdy przewód łączy się w puszkach - osprzętowej lub łączeniowej(chodź o tej się odchodzi).

Osobiście robiąc dla siebie zrobiłbym w bruzdach, by wyeliminować częste zjawisko przebijających kabli. Dodatkowo norma mówi, że muszą być zakryte 5 mm tynku, ale to już problem dla tynkarzy.
[Obrazek: logo.png]
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Dzień 53 03.10.2016 Elektryka, komin systemowy... - przez Pietrak - 25.02.2017, 23:58

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu