Ocena wątku:
  • 12 głosów - średnia: 4.58
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dziennik budowy - miejscowość Sieradz.
#90
deeropolskie


tak, dach zamówiony - troszeczkę o innych parametrach, zwiększono przekrój (szerokość, czy nie wiem jak to fachowo nazwać) wiązarów z 45 mm do 60 mm + plus obciążenie stryszku 150 kg/m2, bo ja nie wyglądam, ale trochę ważę Tongue

moja porada - pytajcie o to zwiększenie obciążenia stryszku z 120 kg na 150 kg - bo to mi akurat zmienili w cenie (dokładają jakieś dodatkowe blaszki po drugiej str.). Teraz niestety "zaczyna się sezon" i ciężko będzie wam negocjować ceny - ale powodzenia Shy .

Zwiększenie przekroju miało związek z pełnym deskowaniem i wzmocnieniem konstrukcji.

ajak77


nadproże podobnie jak bloczki fundamentowe "Uciechowski" L19, dokładnie te:
http://www.uciechowski.com.pl/oferta/sci...oad&fid=18
http://www.uciechowski.com.pl/oferta/sci...dproza-l19

Uważam tą firmę a jedna z porządniejszych - mocny beton i dobrze trzymają wymiary.
O cofnięciu ich za chwilę Wink

Mati89

Koszty, ciężko jeszcze oszacować, coś jeszcze nie zapłacone (murarze i część materiałów) a część już zadatkowana (dach, materiał na ściany działowe, wodociąg etc.) Na ten czas wydałem w "dużym" zaokrągleniu coś koło 45000 - ale, właśnie jest w tym wszystko co do tej pory wydałem (wszystkie śrubki gwoździe, zaliczki, papiery itd.) nie ma w tym np. kosztu murarzy (bo na razie dostali tylko zaliczkę) ale za to jest zadatek na dach. Mam w planach usiąść i porządnie to zliczyć Big Grin

jarzyn

Nadproża o których wcześniej pisałem (Uciechowski L19) mają właśnie szerokości 12 cm dołem i 6 cm górą. Idealnie pasują dwa, gdy ktoś chce na całej szerokości ściany (24 cm). U mnie jedno odwrócono (12+6 = 18 cm), żeby cofnąć nadproża nad oknami o 6 cm - chodzi dokładnie, żeby rolety podtynkowe schować w ociepleniu elewacji i ewentualnie minimalnie jeszcze ocieplić samo nadproże pomiędzy roletą. Żeby kaseta rolety była nie widoczna, producent prosił o cofnięcie nadproża najmniej o 4 cm. Ten sposób montażu uważam za najlepszy dla siebie kompromis, żeby miec rolety i nie tracić nadmiernie ciepła z domu.
Odpowiedz




Wiadomości w tym wątku
RE: Dziennik budowy - miejscowość Sieradz. - przez sierzant - 08.10.2016, 09:32
RE: Dziennik budowy - miejscowość Sieradz. - przez sierzant - 08.10.2016, 20:58
RE: Dziennik budowy - miejscowość Sieradz. - przez Marcin1978 - 27.03.2017, 09:32
RE: Dziennik budowy - miejscowość Sieradz. - przez sierzant - 17.08.2017, 08:34
RE: Dziennik budowy - miejscowość Sieradz. - przez sierzant - 21.09.2017, 09:02
RE: Dziennik budowy - miejscowość Sieradz. - przez sierzant - 20.02.2018, 21:39

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 4 gości
  
Menu