Ocena wątku:
  • 12 głosów - średnia: 4.58
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dziennik budowy - miejscowość Sieradz.
#52
(09.02.2017, 09:15)Marcin1978 napisał(a):
(08.02.2017, 21:18)tarkins napisał(a): nie przewiert a przecisk Big Grin

Na początku napisałem: "proszę mieć na uwadze, że nie jestem budowlańcem i używane przez mnie słownictwo może być mało fachowe." - gdybym nawet się pomylił. Ale jak już kogoś poprawiasz to najpierw sprawdź, bo można się delikatnie mówiąc ośmieszyć Big Grin . Można przewiercać a można przeciskać (bodajże do średnicy 200). Sprawdzałem wycenę od wykonawcy i będzie to przewiert Exclamation  - nie będę wchodził na razie w szczegóły ale miej na uwadze, że to rozbudowa wodociągu a nie zwykłe przyłącze; średnica rury po zewnątrz 110, do tego ma być jeszcze położona w rurze osłonowej więc przewiert znacznie większy. Być może tak to wykonawca nazwał lub takim sprzętem dysponuje, ale to człowiek doświadczony i w zeszłym roku wykonał dziesiątki przyłączeń kanalizacyjnych pod tą droga (dotacje unijne do kanalizacji). W każdym bądź razie, jak będzie robione i akurat będę to wstawię foto to ocenisz czy się przewiercali czy się przeciskali Tongue  - tak czy siak dzięki za uwagę, będę się teraz dłużej zastanawiał nad semiotyką używanych słów Wink



Łukasz, zapraszam - ja chętnie też zawitam do Kalisza (60 km.) i mam jeszcze ochotę do odwiedzin Huberta, zobaczyć jak to wygląda Smile ; tylko musi być cieplej co by mi dzieci nie stękały, że zimno.


Ej no spokojnie  Tongue  chciałem tylko poprawic, ja znam nazwe przecisk bo wiele razy zamawialem taka usługę i zawsze bylo slowo przecisk.

Ale jak to w naszym kraju moze w twojej okolicy mowi ze przewiert a w moim przecisk
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Dziennik budowy - miejscowość Sieradz. - przez sierzant - 08.10.2016, 09:32
RE: Dziennik budowy - miejscowość Sieradz. - przez sierzant - 08.10.2016, 20:58
RE: Dziennik budowy - miejscowość Sieradz. - przez tarkins - 09.02.2017, 09:34
RE: Dziennik budowy - miejscowość Sieradz. - przez sierzant - 17.08.2017, 08:34
RE: Dziennik budowy - miejscowość Sieradz. - przez sierzant - 21.09.2017, 09:02
RE: Dziennik budowy - miejscowość Sieradz. - przez sierzant - 20.02.2018, 21:39

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 13 gości
  
Menu