Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Likwidacja kominów dymnych i wentylacyjnych - pompa ciepła i rekuperacja
#94
(16.02.2017, 13:57)lucky napisał(a): Trzeba tylko pamiętać że zestaw 10kW to ok 70m2 i waga ok 1 tony. 
Jeżeli zmienisz konstrukcję dachu na dwuspadowy przy zachowaniu kąta 25 stopni i kalenicę masz w linii wschód-zachód to na południowej stronie masz ok 75m2 powierzchni dachu do zagospodarowania. Wtedy taki zestaw ma szanse się zmieścić na tej połaci dachu. Wydaje mi się jednak że trzeba byłoby wzmocnić konstrukcję dachu aby wytrzymał dodatkowe obciążenie z jednej strony dodatkową 1 toną. To też na pewno jakoś podniesie koszty budowy które trzeba będzie brać pod uwagę. Nie wiem czy nie trzeba byłoby jakoś usztywnić konstrukcję budynku aby wytrzymał to dodatkowe obciążenie.
Szczerze to nawet nie rozważałem montażu tak dużej instalacji na dachu. Akurat mam bardzo dużą działkę (ok 2,5 ha) ze spadkiem idealnie w kierunku południowym. Przy kupowaniu używanych komponentów nie mamy zysku watu (8 zamiast 23%) więc nie ma róznicy czy to bedzie zamontowane na dachu czy na powierzchni terenu.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Likwidacja kominów dymnych i wentylacyjnych - pompa ciepła i rekuperacja - przez marcinur - 16.02.2017, 14:57

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 5 gości
  
Menu