Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Instalacja wodna
#9
Sory z góry za off top ale odnośnie pex opowiem historię z przed 2 miesięcy. Kupiłem mieszkanie od dewelopera, odbiór miał być w listopadzie, wyszedł w grudniu, GW zlecał instalacje sanitarne, wszystko robiła firma z mega doświadczeniem. Ogólnie 2 bloki, 105 mieszkań. Przed odbiorami zaczeli grzać (październik) i było wszystko ok. Przyszedł grudzień, ludzie już wykańczali niektórzy i przyszły mrozy, trzeba było podkręcić ogrzewanko. Wtedy zaczeło wszędzie dosłownie ciec, tynki piły wodę, posadzka mokra a grzejniki całe - wniosek: leci pod posadzką. Na każdej klatce powódź. Sytuacja była taka, że niektórzy już wstawiali meble, ja szczęście w nieszczęściu przedstawiłem taką listę usterek do usunięcia, że nie zdążyłem przed tą aferą odebrać mieszkania bo mi coś poprawiali. Okazało się, że producent wypuścił wadliwą partię złączek, nie pamiętam nazwy ale jakaś krótka 2-3 literowa, nie ważne. Skończyło się tak, że producent złączek z ubezpieczenia pokrywał koszty wymiany wszystkich bez wyjątku złączek w obu budynkach, a tym którzy mieli parkiety, gresy itp oczywiście musieli zapłacić za doprowadzenie do pierwotnego stanu. Deweloper niby bez winy, GW też, a sanitarnik skąd miał wiedzieć że instaluje wadliwe produkty. Po tym wszystkim wiem, że jak się da wykonać instalację bez złączek w posadzce to warto to zrobić. Naprawa ściany to koszt znikomy przy rwaniu posadzki.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Instalacja wodna - przez Lubin - 13.02.2019, 16:59
RE: Instalacja wodna - przez fastplayer - 14.04.2019, 18:21
RE: Budowa domu Łęg Tarnowski (Tarnów Małopolska) - przez MMichał - 15.02.2019, 13:52
RE: Budowa domu Łęg Tarnowski (Tarnów Małopolska) - przez sierzant - 15.02.2019, 16:35
RE: Budowa domu Łęg Tarnowski (Tarnów Małopolska) - przez sierzant - 07.04.2019, 14:31
RE: Budowa domu Łęg Tarnowski (Tarnów Małopolska) - przez sierzant - 07.04.2019, 17:27
RE: Budowa domu Łęg Tarnowski (Tarnów Małopolska) - przez sierzant - 12.04.2019, 13:38
Instalacja wodna - przez sierzant - 14.04.2019, 10:34

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości
  
Menu